ANKARA YENİMAHALLE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. Yıl Dönümünde Çanakkale Şehitlerimiz Saygıyla Anıldı.

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferinin 103. yıl dönümü münasebetiyle Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde Yenimahalle Şehit Mehmet Şengül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin hazırladığı ‘18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’ programı ile ‘Çanakkale Şehitleri’ minnet ve şükranla anıldı.
18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. Yıl Dönümünde Çanakkale Şehitlerimiz Saygıyla Anıldı.

         19 Mart 2018 Pazartesi günü Yenimahalle Dört Mevsim Tiyatro Salonunda yapılan anma programına Yenimahalle Kaymakamı Selda DURAL, Jandarma Komutanı Yarbay Mehmet YEŞİLGÖL, İlçe Emniyet Müdürü Zafer KALKAN, Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi Dr. Fatma DOĞAN, Ankara İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sabri GÜNDÜZ, Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ali ARSLAN,  Milli Eğitim Bakanlığı Şube Müdürü Murat DİLEK, Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz Murat AYDIN, Adem GÜL, Hilmi TURAN, Şehidimiz Mehmet ŞENGÜL’ün ailesi ve ilçemiz bünyesindeki okullardan  idareci, öğretmen, öğrenci ve velilerimiz katıldı.

 

        Anma töreni Çanakkale’de vatan uğruna canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimiz ve tüm şehitlerimizin anısına bir dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklâl Marşı ile başladı. Açış konuşmasını Yenimahalle Şehit Mehmet Şengül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Orhan YILMAZ yaptı. Konuşmasında “Çanakkale bir ölüm kalım savaşıdır. Çelikten bir saldırıya karşı etten ve kemikten bir savunmadır. Ülkenin her köyünden, her dağ başından kopup gelen ana kuzularının aslanlaştığı yerin adıdır Çanakkale.

Ey tüm dünyanın insanları, işitin: Burası Çanakkale. Burası insanlığın savaşı yendiği yerdir. Çanakkale savaşı bir destandır. Sevgili Gençler; Çanakkale’ye muhakkak gidiniz. O savaşı iliklerinizde hissedeceksiniz. Ölümü önemsemeyen bu kahramanlar Çanakkale’ye unutulmayacak bir işaret koydular ki kendimizi kaybetmeyelim diye. Malazgirt’ten günümüze tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz, aziz ruhları şad olsun.” diyerek günün anlam ve önemini ifade etti. 

      Ardından Çanakkale Savaşları’nın 103. yıl dönümü kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğünce düzenlenen kompozisyon yarışması ilçe birincimiz olan Prof. Dr. Mehmet Sağlam Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Esma AKTÜRK İl finalinde de bizleri temsil ederek  birincilik kazandığı kompozisyonunu okudu.

Kur´an-ı Kerim tilavetiyle başlayan anma programı, Yenimahalle Şehit Mehmet Şengül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı ‘ Çanakkale Geçilmez.’ adlı tiyatro gösterisi ile devam etti. Toplu fotoğraf çekimiyle anma programı  sona erdi.  

Yenimahalle Şehit Mehmet Şengül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı ‘Çanakkale Sokağı’na ait resim sergisi protokolün katılımı ile gezildi.

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferinin 103. yıl dönümü münasebetiyle hazırlanan anma törenine katkılarından dolayı Yenimahalle Belediyesine, törende görev alan Yenimahalle Şehit Mehmet Şengül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci, öğretmen ve idarecilerine, ayrıca Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü kültür komisyonuna teşekkür ederiz.

 

19-03-2018

19-03-2018

19-03-2018

19-03-2018

Yeniçağ Mahallesi Miralay Nazım Bey Sokak No 133/B - 0312 315 39 55,344 53 87, 344 33 69, 344 80 23, 315 06 83

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.