ANKARA YENİMAHALLE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 MAYIS ATATÜRK´Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI.

19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı´nın 99.yılı Kaya Bayazıtoğlu Anadolu Lisesinin hazırladığı törenle ilçemizde coşkuyla kutlandı.
19 MAYIS ATATÜRK´Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI.

          19 Mayıs 2018 Cumartesi günü Kaya Bayazıtoğlu Anadolu Lisesinde yapılan kutlama programına, Yenimahalle Kaymakamı Selda DURAL, Jandarma Komutanı Yarbay Mehmet YEŞİLGÖL, İlçe Emniyet Müdürü Zafer KALKAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tamer KIRBAÇ, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Levent KÜRKÇÜ, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Güven KURT, Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Yeliz ÇAKIR ve Ali ARSLAN ile ilçemiz bünyesindeki okullardan idareciler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

            Kutlama programı, aziz şehitlerimizin anısına bir dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklâl Marşı ile başladı. Kaya Bayazıtoğlu Anadolu Lisesi Okul Müdürü Bilal BALDEMİR tarafından yapılan açış konuşmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Sayın Güven KURT yaptı.

          Kutlama töreni gençlik adına yapılan konuşmanın ardından Kaya Bayazıtoğlu Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı oratoryo, bandırma vapuru müzikal tiyatro gösterisi, öğrenci korosu, şiirler, zeybek gösterisi ve çeşitli spor dallarında yapılan gösterilerle devam etti. Kaya Bayazıtoğlu Anadolu Lisesi öğrencilerinden 2018 Türkiye Gençler Wushu Tao Şampiyonası 1.si Emre PARLAK ve ilçemiz Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Okullar arası Türkiye Wushu Tao Yarışmasında 2 ayrı dalda 1.lik kazanan Oğuzhan KERENCİLER  kendi spor dallarında yaptıkları gösterilerle izleyicilerden büyük bir beğeni aldılar. 

            Ödül töreninde; Kaya Bayazıtoğlu Anadolu Lisesi öğrencilerinden 2018 Türkiye Gençler Wushu Tao Şampiyonası 1.si Emre PARLAK ve 2018 Kickbox Turnuvasında 3. olan Nefise ŞİMŞEK ile ilçemiz Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Okullar arası Türkiye Wushu Tao Yarışmasında 2 ayrı dalda 1.lik kazanan Oğuzhan KERENCİLER madalyalarını Kaya Bayazıtoğlu Anadolu Lisesi Okul Müdürü Bilal BALDEMİR’den aldılar.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından organize edilen 2017-2018 ilçe okul sporları basketbol kupa töreninde ise;

“Küçük Kızlar” kategorisinde 3.müz Özel Kaynak Ortaokulu kupasını Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü  Ali ARSLAN’dan, 2.miz olan Özel Final Ortaokulu ise kupasını  İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Levent KÜRKÇÜ’den aldılar.

“Yıldız Kızlar” kategorisinde 3.müz Ostim Şehit Şükrü Öngün Ortaokulu kupasını Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürü Tamer KIRBAÇ’tan, 2.miz olan Özel Kariyer Ortaokulu ise kupasını Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Güven KURT’dan aldılar.

“Genç Kızlar” kategorisinde 3.müz Celal Yardımcı Anadolu Lisesi kupasını İlçe Emniyet Müdürü  Zafer KALKAN’dan, 2.miz olan Gazi Anadolu Lisesi ise kupasını Jandarma Komutanı Yarbay Mehmet YEŞİLGÖL ’den aldılar.

“Küçük Kızlar” kategorisinde 1.miz Gazi Ortaokulu, “Yıldız Kızlar” kategorisinde 1.miz Gazi Ortaokulu ve “Genç Kızlar” kategorisinde 1.miz Atatürk Anadolu Lisesi kupalarını Yenimahalle Kaymakamı Selda DURAL’dan aldılar.

             Toplu fotoğraf çekimiyle kutlama programı  sona erdi.  

Kaya Bayazıtoğlu Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı eserlerin yer aldığı resim sergisi öğretmen ve öğrencilerin rehberliğinde protokolün katılımı ile gezildi.

Kutlama programının hazırlanmasında görev alan Kaya Bayazıtoğlu Anadolu Lisesi öğrenci, öğretmen ve idarecilerine, ayrıca Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü kültür komisyonuna emeklerinden dolayı teşekkür ederiz.

 

31-05-201831-05-201831-05-201831-05-2018

Yeniçağ Mahallesi Miralay Nazım Bey Sokak No 133/B - 0312 315 39 55,344 53 87, 344 33 69, 344 80 23, 315 06 83

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.