ANKARA YENİMAHALLE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 92. yıldönümü olan bugünü, ülkemizin dört bir yanında gururla, sevinçle ve coşkuyla kutlamanın kıvancını yaşıyoruz.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Biz, Türk milleti olarak bu günlere, yolsuz susuz köylerden, ilaçsız doktorsuz siperlerden, kıtlıktan, yokluktan, kuşatmalardan ve savaşlardan geldiğimizi biliyoruz.

Cumhuriyetimizin 92. yılını kutlarken, bugünün anlam ve önemine binaen yapmamız gereken şey, hem sahip olduğumuz değerlerin muhasebesini yapmak hem de ileriye doğru bakmaktır. Bugün, her zamankinden daha çok çalışmaya, özgüvene ve millî dayanışmaya ihtiyacımız vardır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin her zaman iç ve dış düşmanları olmuştur ve olacaktır. Yurdumuzu parçalamak isteyen Sevr sevdalıları her zaman olmuştur ve olmaya devam edecektir. Mehmet Akif’in “top bile sindiremez” dediği toplu vuran yürekler sayesinde bu oyunlar boşa çıkarılmıştır. Bundan sonra yapılacak planlar da bozulmaya mahkûmdur.

Çocuklarımızı ve torunlarımızı kucaklayan umut dolu projeleri hayata geçirebilmek için, birlikte yaşamak ve biz duygusunu iliklerimize kadar hissetmek için çok çalışmalıyız. Hiçbir olumsuzluk bizi ümitsizliğe sevk etmemelidir. Yaşadığımız vatan için içtenlikle çalışmalıyız ve mücadele etmeliyiz.

Cumhuriyeti kurup bizlere emanet eden şehit ve gazilerimizi, minnet ve şükranla anıyorum. Bayramınızı tebrik eder, nice bayramlara birlik ve beraberlik içerisinde ulaşmamızı dilerim.

Seyit Ahmet KAYHAN 

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Yeniçağ Mahallesi Miralay Nazım Bey Sokak No 133/B - 0312 315 39 55,344 53 87, 344 33 69, 344 80 23, 315 06 83

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.