ANKARA YENİMAHALLE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

        Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 93. yıldönümü olan bugünü, ülkemizin dört bir yanında, sevinçle ve coşkuyla kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.           
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

            Cumhuriyetimizin 93. yılını kutlarken, bugünün anlam ve önemine binaen yapmamız gereken şey, hem sahip olduğumuz değerlerin muhasebesini yapmak hem de ileriye doğru bakmaktır. Bugün, her zamankinden daha çok çalışmaya, özgüvene ve millî dayanışmaya ihtiyacımız vardır. 

           Türkiye Cumhuriyeti’nin her zaman iç ve dış düşmanları olmuştur ve olacaktır. Yurdumuzu parçalamak isteyen Sevr sevdalıları her zaman olmuştur ve olmaya devam edecektir.

 Girmeden tefrika bir millete, düşman giremez;

                                                         Toplu vurdukca yürekler, onu top sindiremez.

           Mehmet Akif’in “top bile sindiremez” dediği toplu vuran yürekler sayesinde bu oyunlar boşa çıkarılmıştır. Biz uyanık olduğumuz ve birlikte yaşama sevdasına sahip olduğumuz sürece bundan sonra yapılacak planlar da bozulmaya mahkûmdur. Günümüzde birlik ve beraberliğimize kastedenler bilmelidirler ki;

                                                                          Ecdâdımızın heybeti, ma´rûf-u cihândır

                                                                         Fıtrat değişir sanma, bu kan yine o kandır...

Sevgili Gençler, Kıymetli Öğrenciler; 

Sizler, köklerini şanlı tarihimizden alan 93 yaşındaki Türkiye Cumhuriyeti’nin, ufuktaki neferlerisiniz. Taşıdığınız bu emanetin ağırlığı ve sorumluluğunun bilincinde olduğunuza inanıyor ve güveniyoruz. Unutmayınız ki, geleceğimize yön verecek sizlersiniz. Bu ülke, sizlerin çabası ile dünyadaki saygın yerini alacaktır.

           Cumhuriyeti kurup bizlere emanet eden şehit ve gazilerimizi, minnet ve şükranla anıyorum. Bayramınızı tebrik eder, nice bayramlara birlik ve beraberlik içerisinde ulaşmamızı dilerim.

 

 

                                                                                                Muzaffer GÜL 

                                                                                               İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

Yeniçağ Mahallesi Miralay Nazım Bey Sokak No 133/B - 0312 315 39 55,344 53 87, 344 33 69, 344 80 23, 315 06 83

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.