ANKARA YENİMAHALLE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara Kalkınma Ajansı Destekli DFD Projesi Açış Toplantısı Yapıldı

“Ankara’daki Doğal, Tarihi ve Kültürel Mekanlar İle Bilim Merkezlerinin Öğrenme Ortamı Olarak Kullanımının Araştırılması” başlıklı projemizin açış toplantısı, 10 Şubat 2016 Çarşamba günü, Ankara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapıldı.
Ankara Kalkınma Ajansı Destekli DFD Projesi Açış Toplantısı Yapıldı

Ankara Kalkınma Ajansı Doğrudan Faaliyet Desteği bünyesinde yüzde yüz oranında desteklenen projenin açış toplantısına, Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürü Seyit Ahmet Kayhan, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Vedat Özsoy, MTA Tabiat Tarihi Müzesi müze eğitimcisi Dr. Rukiye Dilli, Ankara Kalkınma Ajansı İzleme ve Değerlendirme Birimi temsilcileri ile proje ekibinde yer alan eğitim uzmanları katıldı.

Proje açışında konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü, projenin hazırlanmasında ve yürütülmesinde rol oynayan eğitim uzmanlarına teşekkür ederek, projenin sadece Yenimahalle İlçesi açısından değil, bütün Ankara için önemli bir adım olduğunu vurguladı. Proje ile Ankara’nın tarihi ve kültürel değerlerinin farkındalığının arttırılacağını, Ankara’daki okul dışı öğrenme ortamlarının kullanımına katkıda bulunulacağını vurguladı. Projenin örnek bir proje olduğunu ve farklı il ve ilçelerde de adapte edilerek uygulanabileceğini vurguladı.

Projenin akademik danışmanlık görevini yürütecek olan Prof. Dr. Vedat Özsoy, proje sonucunda elde edilecek çıktıların, müze eğitimi konusunda son derece faydalı olacağını, bunun akademik düzeyde değerlendirilebilecek bir araştırma olduğunu kaydetti.

Projenin hazırlanma sürecini ve projenin özetini içeren slayt gösterisinin ardından, proje takvimi katılımcılarla paylaşıldı. Proje takviminin nasıl işleyeceği ve projedeki görev dağılımları konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Proje yönetim ve koordinasyonu konusunda mutabakata varılan toplantı, iyi niyet dilekleriyle sonlandırıldı.

15-02-201615-02-201615-02-201615-02-201615-02-2016

Yeniçağ Mahallesi Miralay Nazım Bey Sokak No 133/B - 0312 315 39 55,344 53 87, 344 33 69, 344 80 23, 315 06 83

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.