ANKARA YENİMAHALLE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara´nın Başkent Oluşunun 92. Yıldönmü

Bugün Ankara’nın başkent oluşunun 92. yıl dönümü. Her yıl gurur ve coşkuyla andığımız bugünü, bu yıl maalesef buruk karşıladık.
Ankara´nın Başkent Oluşunun 92. Yıldönmü

10 Ekim 2015 Cumartesi günü gerçekleşen menfur saldırı sonrasında ülkemizin birlik ve beraberliğe olan ihtiyacı perçinlenmiştir. Vatanımızın bütünlüğüne kasteden terör örgütü ve destekçileri bilmelidir ki, bu millet tarihinde hiçbir zaman böyle saldırılar karşısında yıkılmamış; bilakis dimdik ayakta durmuş ve dirayetini korumuştur. İnanıyoruz ki, milli birlik ve beraberliğimizin gücüyle, huzur ve güven ortamında gelişmeye ve ilerlemeye devam edeceğiz. Bu bağlamda bize düşen görev, geleceğimizin mimarı çocuklarımızı, tarihini bilen, vatanını ve milletini seven, koruyan, sahip çıkan, sağduyulu ve sorumluluk sahibi bireyler olarak yetiştirmektir. 13 Ekim Ankara’nın başkent oluşunun 92. yıl dönümünde, bu vatanı bize emanet eden atalarımızı, şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Milletimizi yasa boğan terör saldırısında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı, yaralılara acil şifalar dileriz.

Yeniçağ Mahallesi Miralay Nazım Bey Sokak No 133/B - 0312 315 39 55,344 53 87, 344 33 69, 344 80 23, 315 06 83

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.