ANKARA YENİMAHALLE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Başbakan Yıldırım ve Bakan Yılmaz, Mithat Enç Görme Engelliler Ortaokulunu Ziyaret Etti

Başbakan Binali Yıldırım ve Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Mithat Enç Görme Engelliler Ortaokulunu ziyaret ederek, öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi.
Başbakan Yıldırım ve Bakan Yılmaz, Mithat Enç Görme Engelliler Ortaokulunu Ziyaret Etti

Başbakan Binali Yıldırım ve Bakan Yılmaz, MEB Şura Salonundaki programının ardından Mitat Enç Görme Engelliler Ortaokuluna gitti. Görme engelli öğrenciler tarafından çiçekle karşılanan Yıldırım, okul yöneticilerinden öğrencilerin eğitim ve öğretimlerine ilişkin bilgi aldı.

 

Bakan Yılmaz ve beraberindekilerle sınıfları ziyaret ederek, öğrencilerle yakından ilgilenen Yıldırım, öğrencilere hediyeler verdi. Başbakan Yıldırım, Braille alfabesiyle Türkçe eğitimi verilen 6B sınıfında bir araya geldiği öğrencilerle sohbeti sırasında Büşra Çakır´dan kendisi için yazdığı mektubu okumasını istedi. Çakır, üzerinde Braille alfabesiyle "Sayın Başbakanım, öncelikle okulumuza hoş geldiniz. Başımızın üstünde yeriniz var. Bizler, sizlerin iyi günde, kötü günde yanımızda olduğunuzu biliyoruz. Bizler ileride mesleğimizi elimize aldığımızda sizleri ziyarete geleceğiz ve sizleri unutmayacağız. Sizler de bizi unutmayın." yazılı mektubu okudu.

 

Başbakan Yıldırım, kendisine mektubunu takdim eden Çakır´a, "Mektubunu aldım, bana mektup yazmayı unutma olur mu?" diyerek, kendisini bir programda Çankaya Köşkü´nde ağırlayacağını söyledi. Ziyarette öğrencilerden Gülsüm Duran´ın, "Bugün haberlere mi çıkıyoruz?" sorusu üzerine Yıldırım, "Evet" dedi. Öğrencinin  "Hangi kanala çıkacağız?" sorusuna Yıldırım, "Hepsine çıkıyorsunuz, yaşasın." karşılığını verdi. Duran, bunun üzerine,  Yıldırım´ın ziyareti dolayısıyla heyecanlı, ilk kez haber bültenlerinde yer alacağı için de mutlu olduğunu söyledi.

09-04-201809-04-201809-04-2018

Yeniçağ Mahallesi Miralay Nazım Bey Sokak No 133/B - 0312 315 39 55,344 53 87, 344 33 69, 344 80 23, 315 06 83

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.