ANKARA YENİMAHALLE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Bir Destek Bir Umut Projesi” Mimar Sinan Ortaokulunda Hayata Geçti

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle hayata geçen “Bir Destek Bir Umut” projesinin ilk uygulaması, pilot okul seçilen Yenimahalle Mimar Sinan Ortaokulunda yapıldı.
“Bir Destek Bir Umut Projesi” Mimar Sinan Ortaokulunda Hayata Geçti

Pilot uygulamanın sona ermesi nedeniyle 29 Mayıs 2015 Cuma günü, Mimar Sinan Ortaokulunda yapılan şenliğe, Yenimahalle Kaymakamı Mustafa Dündar, Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Ahmet Şeker, Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürü Seyit Ahmet Kayhan, çok sayıda davetli, öğrenci ve veliler katıldı.

Törende konuşan Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürü Seyit Ahmet Kayhan, “Bir Destek Bir Umut” projesinin Yenimahalle’ye bağlı bir okulda başlamasından duydukları sevinci belirtti. Bu tür projelerin öğrencilerin gelişim süreci için son derece önemli olduğunu, bundan sonra da buna benzer projelerle gelen herkese kapılarının sonuna kadar açık olduğunu vurguladı. Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu konuda üzerlerine düşen bütün görevleri yerine getireceklerini belirten Kayhan, proje konusunda destek sağlayan kurumlara ve projeyi yürütenlere teşekkür etti.

Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı Gençlik, Çocuk ve Aile Danışma Merkezleri ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Merkezi tarafından yürütülen proje çerçevesinde, gençlerin zararlı alışkanlıklardan korunması amacıyla ailelerin de dahil edildiği bilgisayar, ritim, tiyatro ve hızlı okuma kursları açılarak öğrencilerin okul dışı zamanlarını daha etkin kullanmaları sağlandı.

 

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ahmet şeker, Mart ayında başlayan proje çerçevesinde eğitim gören öğrencilerin Büyükşehir Belediyesinin yaz kamplarıyla ödüllendirileceği müjdesini verdi. Etkinlik mehteran takımı ve öğrencilerin halk oyunları gösterileriyle sona erdi.

Bir Destek Bir Umut Projesi Mimar Sinan Ortaokulunda Hayata GeçtiBir Destek Bir Umut Projesi Mimar Sinan Ortaokulunda Hayata GeçtiBir Destek Bir Umut Projesi Mimar Sinan Ortaokulunda Hayata GeçtiBir Destek Bir Umut Projesi Mimar Sinan Ortaokulunda Hayata GeçtiBir Destek Bir Umut Projesi Mimar Sinan Ortaokulunda Hayata GeçtiBir Destek Bir Umut Projesi Mimar Sinan Ortaokulunda Hayata GeçtiBir Destek Bir Umut Projesi Mimar Sinan Ortaokulunda Hayata GeçtiBir Destek Bir Umut Projesi Mimar Sinan Ortaokulunda Hayata GeçtiBir Destek Bir Umut Projesi Mimar Sinan Ortaokulunda Hayata GeçtiBir Destek Bir Umut Projesi Mimar Sinan Ortaokulunda Hayata GeçtiBir Destek Bir Umut Projesi Mimar Sinan Ortaokulunda Hayata GeçtiBir Destek Bir Umut Projesi Mimar Sinan Ortaokulunda Hayata GeçtiBir Destek Bir Umut Projesi Mimar Sinan Ortaokulunda Hayata GeçtiBir Destek Bir Umut Projesi Mimar Sinan Ortaokulunda Hayata Geçti

Yeniçağ Mahallesi Miralay Nazım Bey Sokak No 133/B - 0312 315 39 55,344 53 87, 344 33 69, 344 80 23, 315 06 83

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.