ANKARA YENİMAHALLE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Birlikte Yaşama Ahlâkının Simgesi; Sevgi, Saygı ve Merhamet Peygamberi (a.s.)’ ni Andık

Peygamberimizin doğumunun 1444. Yılı, Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri çerçevesinde geniş katılımlı bir programla kutlandı.
Birlikte Yaşama Ahlâkının Simgesi; Sevgi, Saygı ve Merhamet Peygamberi (a.s.)’ ni Andık

20 Nisan 2015 Pazartesi günü, Şevket Evliyagil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda yapılan programa, Yenimahalle Kaymakamı Mustafa Dündar, Ankara İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Hilmi Karabacak ve Hüseyin Baltutar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Gül, Yenimahalle İlçe Müftüsü Rüstem Can, Yenimahalle İlçe Sağlık Kurulu Başkanı, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, öğretmen ve öğrencilerin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Programa gelenler, konferans salonu girişinde Batıkent Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından hazırlanan panoramada, Kabe ve çevresinin temsil edildiği sergiyi gezdiler.

“Sevgi, Saygı ve Merhamet Peygamberi”nin bize öğrettiği “Birlikte Yaşama Ahlakı”nın tema olarak seçildiği programda konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Gül, “Hz. Adem’le başlayan varoluş hikmetini, Hz. Nuh ile devam eden insanlığın ve yeryüzünün tekamülünü, Hz. İbrahim ile inananlar topluluğunun oluşumunu, Hz. Yahya’nın hakikat uğruna ödediği bedeli ve daha nice peygamberin esrarını şahsında taşıdığını vurgulayarak “Ey Sevgiliye, En Sevgiliye Selam Olsun” dedi.

Adem Gül; onun, kendisinden önceki bütün çağların zulümlerini, ahlaksızlıklarını, kirliliklerini kısa bir sürede yerle yeksan eden, zaman ve mekan tanımayan çağlar üstü, iklimler üstü, güllerin, gönüllerin efendisi olduğunu vurguladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Gül, sözlerine “Efendilerin efendisini tanıma ve onun yolunda olma şerefine nail olan saygıdeğer misafirlerimiz, Kutlu Doğum ve sonrası hakkımızda hayırlara vesile olsun, Rabbim yar ve yardımcınız olsun.” dilekleriyle son verdi.

Protokol konuşmalarının ardından Sala ve Kur’an tilavetiyle başlayan program, Batıkent Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin hazırladığı oratoryo ile devam etti. Demetevler Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerince hazırlanan drama gösterilerinin ardından, yine aynı okul tarafından hazırlanan koronun seslendirdiği ilahilerle program sona erdi.

Kutlu Doğum Haftasıkutlu doğum haftasıKutlu Doğum HaftasıKutlu Doğum HaftasıKutlu Doğum HaftasıKutlu Doğum Haftası

Yeniçağ Mahallesi Miralay Nazım Bey Sokak No 133/B - 0312 315 39 55,344 53 87, 344 33 69, 344 80 23, 315 06 83

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.