ANKARA YENİMAHALLE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çanakkale Ruhu, “Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılında Cephe ve Asker Türküleri” Yarışmasıyla Yeniden Canlandı

“Bir Asırlık İbret: Çanakkale” projesi kapsamında planlanan “Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılında Cephe ve Asker Türküleri Koro ve Solo Ses Yarışması” Yenimahalle Belediyesinin desteğiyle, 13 Mart 2015 Cuma günü, Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi Yıldız Kenter Tiyatro Salonunda yapıldı.
Çanakkale Ruhu, “Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılında Cephe ve Asker Türküleri” Yarışmasıyla Yeniden Canlandı

Yarışmaya, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi YAŞAR, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri, Turhan KAYA ve Hilmi TURAN’ın yanı sıra, yarışmacı okulların öğrencileri ve velileriyle birlikte çok sayıda izleyici katıldı.

Ortaokul ve lise olmak üzere iki ayrı kategoride yapılan yarışmada ortaokullar koro ile yarışırken, lise kategorisinde solo ses yarışması yapıldı. Türkiye’nin çeşitli yörelerinden yer yer yürek burkan türkülerin de seslendirildiği yarışmanın Ortaokullar koro kategorisinde Gazi Ortaoukulu Kars yöresinden “Hoş Gelişler Ola” türküsüyle birinci oldu.

Lise kategorisinde ise izleyicilere duygu dolu anlar yaşatan “Yeni Cami Avlusunda” türküsüyle, Demetevler Anadolu İmam Hatip Lisesinden Nurcan PARLAK birinci oldu.

Türkülerini canlı müzik eşliğinde söyleyen öğrencilerimize, Kültür Bakanlığı Devlet Türk Halk Müziği Korosu saz sanatçıları eşlik ettiler.

Değerlendirmeyi  Kültür Bakanlığı Devlet Türk Halk Müziği Korosu ses ve saz sanatçılarından oluşan jüri yaptı.

Yarışma sonunda katılan bütün öğrencilerimize birer bağlama ve kitap seti hediye edildi. 

Yarışmanın bitiminde konuşan Yenimahalle Şube Müdürleri, katılımcı öğrencileri tebrik ederek, organizasyonu hazırlayanlara teşekkür etti. Program, salondaki tüm izleyicilerin Çanakkale Türküsünü coşku içinde okumasıyla sona erdi.

Çanakkale Ruhu, Çanakkale Zaferinin 100. Yılında Cephe ve Asker Türküleri Yarışmasıyla Yeniden CanlandıÇanakkale Ruhu, Çanakkale Zaferinin 100. Yılında Cephe ve Asker Türküleri Yarışmasıyla Yeniden CanlandıÇanakkale Ruhu, Çanakkale Zaferinin 100. Yılında Cephe ve Asker Türküleri Yarışmasıyla Yeniden CanlandıÇanakkale Ruhu, Çanakkale Zaferinin 100. Yılında Cephe ve Asker Türküleri Yarışmasıyla Yeniden CanlandıÇanakkale Ruhu, Çanakkale Zaferinin 100. Yılında Cephe ve Asker Türküleri Yarışmasıyla Yeniden CanlandıÇanakkale Ruhu, Çanakkale Zaferinin 100. Yılında Cephe ve Asker Türküleri Yarışmasıyla Yeniden CanlandıÇanakkale Ruhu, Çanakkale Zaferinin 100. Yılında Cephe ve Asker Türküleri Yarışmasıyla Yeniden CanlandıÇanakkale Ruhu, Çanakkale Zaferinin 100. Yılında Cephe ve Asker Türküleri Yarışmasıyla Yeniden CanlandıÇanakkale Ruhu, Çanakkale Zaferinin 100. Yılında Cephe ve Asker Türküleri Yarışmasıyla Yeniden CanlandıÇanakkale Ruhu, Çanakkale Zaferinin 100. Yılında Cephe ve Asker Türküleri Yarışmasıyla Yeniden Canlandı

Yeniçağ Mahallesi Miralay Nazım Bey Sokak No 133/B - 0312 315 39 55,344 53 87, 344 33 69, 344 80 23, 315 06 83

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.