ANKARA YENİMAHALLE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Danışman Öğretmen Seminerinin Startı İlçemizden Verildi

Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci Danışman Öğretmen Eğitimi Semineri’nin açılışı Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı’nın katılımıyla  Ankara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´ndeki törenle başladı.Bakan Avcı burada yaptığı konuşmada, aday öğretmenlerin yönlendirilmesi, yetiştirilmesi programının, gönüllü danışman öğretmenler tarafından yürütüleceğini ifade etti
Danışman Öğretmen Seminerinin Startı İlçemizden Verildi

Bakan Avcı, "Türkiye genelinde, Millî Eğitim Bakanlığı olarak 98 bin danışman öğretmen adayı içerisinden oluşturulan bir havuzdan sizler seçildiniz. 30 bin yeni öğretmen adayına rehberlik, danışmanlık yapmak için 35 bin danışman öğretmen arkadaşımız görev almış durumda" diye konuştu. 

Bakan Avcı, yeni atanan aday öğretmenlerin "yetiştirme" programı sürecini planlayan Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü, birim çalışanları ve il müdürlerine de teşekkür etti.

 Öğretmenlik aynı zamanda bir sanattır 

"İnsan insan gölgesinde, özellikle öğretmen de öğretmen gölgesinde yetişir" diyen Bakan Avcı, şöyle devam etti: "Çünkü öğretmenlik sadece bilgiyle yapılan bir iş değil, öğretmenlik aynı zamanda bir sanat ve bu sanat da ustaların yanında öğrenilir. Sizler de yıllarını bu mesleğe vermiş usta öğretmenler, usta rehberler olarak genç arkadaşlarımıza mesleğimizin inceliklerini, güzelliklerini ve aynı zamanda da bazı zorluklarını tanıtma imkânını bulacaksınız. Sizin yanınızda bu arkadaşlarımız, mesleğin inceliklerini öğrenmekle kalmayacaklar, aynı zamanda bir ´öğretmen duruşu´ kazanacaklar. Milli Eğitim Bakanlığı olarak öğretmeni, okulu, öğrenciyi merkeze alan çalışmalarımızın çok önemli bir halkasını böylece birlikte gerçekleştirmiş olacağız." 

 

Ankara´da bin 838 öğretmen adayı için 2 bin 200 danışman öğretmen seçildiğini bildiren Bakan Avcı, onların da seminerlerin ardından aday öğretmenlere rehberlik yapmaya başlayacaklarını söyledi."Bunun dostlar alışverişte görsün türünden bir hizmet içi eğitim çalışması olmadığını özellikle vurgulamak istiyorum" ifadelerini kullanan Bakan Avcı, "Bu süreç, genç öğretmen adaylarımız için gerçekten kritik bir süreç çünkü onlar, bu süreçte içine girdikleri büyük maarif camiasını tanıyacaklar, bu camiaya yön veren ilkeleri tanıyacaklar. Dolayısıyla nasıl başlarlarsa meslek hayatları ona göre biçimlenecek. Burada da size büyük görev düşüyor. Ben bu görevi hakkıyla yerine getireceğinizden, gönüllülük esasıyla başladığınız bu çalışmalarda gerçekten genç öğretmen arkadaşlarımıza çok önemli değerler kazandıracağınızdan eminim. Tekrar gayretleriniz, heyecanınız ve katkılarınız için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum" dedi.

01-03-201601-03-201601-03-201601-03-201601-03-2016

Yeniçağ Mahallesi Miralay Nazım Bey Sokak No 133/B - 0312 315 39 55,344 53 87, 344 33 69, 344 80 23, 315 06 83

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.