ANKARA YENİMAHALLE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Duvarsız Derslikler Projesinin Açış Toplantısı Yapıldı

Yenimahalle İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü ile T. C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Yenimahalle Gençlik Merkezi işbirliği ile yürütülecek “DUVARSIZ DERSLİKLER-Okul Dışı Öğrenme Ortamlarının Kullanımı” başlıklı projenin açış toplantısı yapıldı.
Duvarsız Derslikler Projesinin Açış Toplantısı Yapıldı

24 Mart 2016 Cuma günü Batıkent Şevket Evliyagil MTAL konferans salonunda yapılan toplantıya; Yenimahalle Kaymakamı Selda Dural, Gençlik Merkezleri Daire Başkanı Ahmet Cemil Bedir, İlçe Millî Eğitim Müdürü Muzaffer Gül’ün yanı sıra kurum temsilcileri, proje ekibi Yenimahalle İlçe Millî Eğitim Müdürlüğüne bağlı resmî okulların müdürleri ve proje katılımcısı okullardan temsilci öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

T. C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Merkezlerinin tanıtım videosunun ardından konuşan İlçe Millî Eğitim Müdürü Muzaffer Gül, projenin Türkiye’de bir ilk olduğunu ve Yenimahalle olarak Gençlik Merkezleri ile yaptıkları işbirliğinin örnek bir çalışma olacağını kaydetti.

Gençlik Merkezleri Daire Başkanı Ahmet Cemil Bedir, hedef kitleleri aynı olan iki kurumun ortaya koyduğu bu proje ile gençlerimize daha hızlı ve etkin bir biçimde ulaşmayı hedeflediklerini, bu projenin kendileri için de örnek bir proje olduğunu belirterek uzun vadede farklı illerde de yaygınlaştırılacağını belirtti.

Proje ekibini temsilen konuşan Dr. Rukiye Dilli, müze eğitimi ve okul dışı öğrenme ortamlarının kullanımının Türkiye’de etkin olarak yeni yeni kullanılmaya başlandığını, bu projenin etkin uygulamaya iyi bir örnek olacağını vurguladı.

Gençlik Merkezleri Arası Türk Müziği ve Şiir Yarışmalarında Ankara birincisi olan Yenimahalle Gençlik Merkezi üyesi Derya Kazan’ın kısa bir keman dinletisiyle renk kattığı programda Yenimahalle Gençlik Merkezi yöresel halk oyunları kulübü üyesi gençler de Karadeniz ve Bilecik yörelerine ait halk oyunlarıyla katılımcılara keyifli anlar yaşattılar.

 

Öğrencilerin ulaşım ve yemek gibi bütün ihtiyaçlarının Gençlik Hizmetleri İl Müdürlüğü tarafından karşılanacağı ve 3 ay sürecek Duvarsız Derslikler Projesi’ne toplamda 18 okuldan yaklaşık 500 öğrencinin katılması planlanmaktadır. Öğrencilerimizin, uzmanlar eşliğinde okul dışı öğrenme ortamlarını deneyimleme şansı bulacakları etkinliklerin, başta öğrencilerin gelişimine katkı sağlaması beklenmekle birlikte,gerek katılımcı öğretmenlere, gerekse proje ortağı her iki kurumun yanı sıra katılımcı okullar içinde yeni kazanımlar ortaya koyması beklenmektedir.

 

28-03-201728-03-201728-03-201728-03-201728-03-2017

Yeniçağ Mahallesi Miralay Nazım Bey Sokak No 133/B - 0312 315 39 55,344 53 87, 344 33 69, 344 80 23, 315 06 83

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.