ANKARA YENİMAHALLE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödül Töreni Yapıldı

Yenimahalle Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi "Yenilikçi Eğitim" ve "Okuldan Sektöre" adlı çalışmalarıyla 2 ödül birden aldı.
Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödül Töreni Yapıldı

Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Ankara ili ödül töreni Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda yapıldı.

Eğitim ve öğretimde özgün ve modern uygulamaların ödüllendirilerek teşvik edilmesi ve paylaşımının sağlanması amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığının 2012 yılından beri düzenlediği “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” sahiplerini buldu.

Yenilikçi uygulamaların eğitim sistemimize kazandırılması, öğrenci ve öğretmenlerimize daha iyi eğitim ve öğretim imkânlarının sunulması amacıyla başarılı çalışmalara verilen "Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri”nde Batı Anadolu Bölgesinde yer alan Konya 1 kategoride, Ankara ise 7’si kurumsal 2’si de bireysel türde olmak üzere toplamda 9 kategoride ödüle layık görüldü.

Eğitim Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri’nin verildiği bir programda bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirten Ankara Vali Yardımcısı Ayhan Çiftarslan konuşmasında yenilikçi, değişimci ve insanların ufkunu açacak her türlü çalışmayı desteklediklerini belirtti.

Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Daire Başkanı İskender Okudan eğitim ve öğretimde yenilikçilik ödüllerinin verilmesinde eğitim ve öğretim alanında modern ve özgün uygulamaların kalitesinin arttırılmasını, paylaşılmasını ve sürdürülebilir hale getirilerek eğitime kazandırılmasını amaçladıklarını belirterek eğitim öğretimde yenilikçilik ödüllerinin verilmesi sürecini değerlendirdi.

Ödüle layık görülen projelerin sergilerini gezerek projeler hakkında bilgi alan Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, öğretmenlerin, öğrencilerin ve gençlerin yeni şeylerin üretilmesiyle ilgili çalışmalarını desteklediklerini ve önemsediklerini belirtti. Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı’nın eğitimde yenilikçilik ödülleriyle çok önemli bir uğraşın içinde yer aldığını ifade etti.

Milli Eğitim Müdürü Bozkurt: “Gelişen dünyada Ar-Ge çalışmalarına verilen önem gelişmişlik düzeyinin göstergesidir ki ülkemizde de son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerinin önemli bir noktaya geldiğini görüyoruz. Bu faaliyetler yeni şeyler üreten gençlerimizin çoğalmasına yardımcı olacak ve bu gençlerimiz ülkemizi yüksek teknolojiye ulaştıracaktır.

Yeni nesli yeni projeler üreten, ekip çalışmasına değer veren farklı organizasyonlarda farklı düşünme tarzına sahip, analiz yeteneği gelişmiş, değişime ve yeniliklere açık bir nesle dönüştürmek istiyoruz.” dedi.

Ödüle layık görülen birey ve kurumların projeleri hakkında bilgi veren sinevizyon gösterisinin ardından ödül almaya hak kazanan tüm öğretmen, yönetici ve katılımcılara beratları ve plaketleri Vali Yardımcısı Ayhan Çiftarslan, Strateji Geliştirme Daire Başkanı İskender Okudan ve İl Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt tarafından verildi.

Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödül Töreni YapıldıEğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödül Töreni YapıldıEğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödül Töreni YapıldıEğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödül Töreni YapıldıEğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödül Töreni YapıldıEğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödül Töreni YapıldıEğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödül Töreni Yapıldı

Yeniçağ Mahallesi Miralay Nazım Bey Sokak No 133/B - 0312 315 39 55,344 53 87, 344 33 69, 344 80 23, 315 06 83

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.