ANKARA YENİMAHALLE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Engelsiz Bir Hayat Herkesin Hakkı

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla,  Bakanımız Nabi AVCI ve Beraberindeki Heyet, özel eğitime tabi olan öğrencilerimizin eğitimi konusunda toplumun duyarlılığını artırmak ve bu alanda faaliyette bulunan Merkezlerimizin tanınmasını sağlamak amacı ile Ümit Kaplan Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezimize anlamlı bir ziyarette bulundu.
Engelsiz Bir Hayat Herkesin Hakkı

İlçe Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Adem GÜL, Şube Müdürlerimiz Arslan ÖZTAŞ, Turhan KAYA, Murat AYDIN, Ali ARSLAN, Hilmi TURAN ve Mehmet ER’in hazır bulunduğu ziyarette, Bakanımız Nabi AVCI, görme engelliler için yolda, serviste kullanılabilmeleri amacıyla içerik yüklenen MP3 playerların bir ay içinde öğrencilere dağıtılmaya başlanacağını belirtti.

Merkezimizdeki matbaa ve tekstil atölyelerini de gezen Bakanımız, üretim yapan öğrencilerimizle sohbet etti. Öğrencilerin el emeği ve yeteneğe dayalı olan çok güzel ürünler ortaya koyduğunu belirterek  bu ürünlere   ilgi gösterilmesini istedi.

Merkez öğrencilerimizden Kübra ŞAHİN’in çiçek takdim ettiği Bakanımız Nabi AVCI’ya, kendisinin çizmiş olduğu karikatürün basılı olduğu kupa ve çanta hediye edildi.

Bakanımızın ziyaretini tamamlamasının ardından Merkez öğrencilerimizin hazırladığı programı, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekilimiz, Okulumuzun İdare Heyeti,Öğretmenlerimiz ve Velilerimiz beğenerek izledi. Programda yeteneklerini sergileyen öğrencilerimiz, "Engelsiz Hayatın Herkesin Hakkı" olduğunu bir kez daha göstermiş oldu.

Engelsiz Bir Hayat Herkesin HakkıEngelsiz Bir Hayat Herkesin HakkıEngelsiz Bir Hayat Herkesin HakkıEngelsiz Bir Hayat Herkesin Hakkı

Yeniçağ Mahallesi Miralay Nazım Bey Sokak No 133/B - 0312 315 39 55,344 53 87, 344 33 69, 344 80 23, 315 06 83

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.