ANKARA YENİMAHALLE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ESKİ MİLLİ EĞİTİM BAKANI TEVFİK İLERİ VEFATININ 56.YIL DÖNÜMÜNDE SAYGIYLA ANILDI.

    Eski Millî Eğitim Bakanı Tevfik İLERİ´nin vefatının 56. yılı münasebetiyle Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesinde anma töreni düzenlendi. Törene, Başbakan Yardımcısı Hakan ÇAVUŞOĞLU, Millî Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ, Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif YILMAZ, Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Vefa BARDAKÇI, Ankara İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Muzaffer GÜL, Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürü Tamer KIRBAÇ, Tevfik İLERİ´nin kızı Cahide İLERİ, idareciler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
ESKİ MİLLİ EĞİTİM BAKANI TEVFİK İLERİ VEFATININ 56.YIL DÖNÜMÜNDE SAYGIYLA ANILDI.

 

 

Kuran´ı Kerim tilavetiyle başlayan ve Tevfik İLERİ´nin hayatının anlatıldığı törende, öğrenci korosu, Tevfik İLERİ´nin sevdiği parçaları seslendirdi ve devamında hatim duası yapıldı.

       Millî Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ; İLERİ´nin 5. Millî Eğitim Şurası´nda yaptığı konuşmasında "Nesilleri ilmi usullerle ve asrın ihtiyacına uygun şekilde yetiştirmek mecburiyetindeyiz. Milletimiz, gayeye varabilmemizin teminini Millî Eğitim teşkilatımızdan beklemektedir." sözlerini hatırlatarak Şura´nın gündeminde, okul öncesi eğitim ve öğretimin, anaokulları için hazırlanan program ve yönetmeliğin incelenmesinin bulunduğunu ifade etti.

       Bakan İsmet YILMAZ, Tevfik İLERİ´nin eğitimde başlattığı bir başka konunun imam hatip okulları olduğuna işaret etti. Türkiye genelinde bin 478 imam hatip lisesi bulunduğunun altını çizen Yılmaz, bu okullarda 523 bin öğrencinin eğitim aldığını aktardı. Yılmaz, kendisinden önce törende sahne alan okul öğrencilerinin "Sporcu, sanatçı, hâkim, hukukçu, mühendis, bakan, cumhurbaşkanı olacağım." dediklerini dile getirerek, bu söylenenlerin hayal olmadığını vurguladı.

        Program fotoğraf çekimi ile sona erdi.

        Anma töreninin hazırlanmasında emeği geçen Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesine ve katılımları ile bize destek veren Başbakan Yardımcısı Hakan ÇAVUŞOĞLU, Millî Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ, Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürü Tamer KIRBAÇ, Tevfik İLERİ´nin kızı Cahide İLERİ ‘ye ve tüm konuklarımıza çok teşekkür ederiz.

 

06-01-201806-01-2018

Yeniçağ Mahallesi Miralay Nazım Bey Sokak No 133/B - 0312 315 39 55,344 53 87, 344 33 69, 344 80 23, 315 06 83

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.