ANKARA YENİMAHALLE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gazi Üniversitesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz arasında Akademik İş Birliği Protokolü imzalandı.

Gazi Üniversitesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz arasında Akademik İş Birliği Protokolü imzalandı.

Gazi Üniversitesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz arasında 5 yıllık protokol imzalandı.

 

Gazi Üniversitesi ve Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından okul yöneticileri ve öğretmenlerin mesleki ve kişisel yeterliklerini artırmak, eğitim-öğretim faaliyetleri, akademik çalışmalar, araştırma ve proje çalışmalarında destek sağlamak, Gazi Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından Yenimahalle İlçesindeki okulların yöneticileri, öğretmenleri, öğrencileri ve velilerinin ihtiyaç duyduğu konularda seminer ve diğer eğitim çalışmalarını yapmak amacıyla işbirliği protokolü imzalandı. Protokol ile aynı zamanda İlçe Müdürlüğünce düzenlenecek kültürel, sosyal, eğitim, kişisel gelişim, toplumsal katkı, sosyal sorumluluk konulu etkinliklerine destek vermek, öğrencilerin teknoloji yarışmalarına katılımlarını teşvik etmek, ulusal ve uluslararası projelerde ortaklık yapmak ve ihtiyaç duyulan diğer konularda destek sağlanması amaçlanıyor.

 

Ortak projeler ve akademik çalışmaların yapılacağı protokol kapsamında ayrıca alanda bir ilk gerçekleştirilerek Yenimahalle İlçesinde dönem başı yapılacak İlçe Zümre Öğretmenler Kurulu Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi akademisyenlerinin katılımıyla gerçekleştirilecek. İşbirliği çerçevesinde hazırlanan ilk proje olan "Okulum Farkında Projesi" nin ise 14 Şubat 2023 tarihinde tanıtımı yapılacak.

 

Gazi Üniversitesi Senato Salonu'nda gerçekleştirilen protokol, Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız ve Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Veli Karakuş tarafından imzalandı.

 

Törene Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ramazan Bayındır, Prof. Dr. Yücel Gelişli, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Halil İbrahim Bülbül, Gazi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahmut Selvi, Uluslararası İlişkiler Kurum Koordinatörü Doç. Dr. Aslıhan Selcen Bingöl ve Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Erkan Tuzsuz katıldı.

 

Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız konuşmasında, bu iş birliği protokolü ile Yenimahalle ilçesinde bulunan okullarla güzel faaliyetler yapmayı planladıklarını söyleyerek, iş birliği protokolünün Üniversitemiz ve Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü için hayırlı olması temennisinde bulundu.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Veli Karakuş ise, ülkemizin köklü üniversitelerinden olan Gazi Üniversitesi ile böyle bir iş birliği protokolünün imzalanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Yenimahalle, 125 bin öğrencisi ve 11 bin öğretmeni ile 703 bin nüfusa sahip Türkiye'nin 12. büyük ilçesidir. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın verilerine göre kalkınmışlık düzeyi noktasında ise Türkiye'nin 5. ilçesidir. Böyle bir ilçede görev yapmaktan çok mutluyuz. Sizlerin de bu iş birliği desteğinden dolayı gurur duyduk. Bizleri kabulü için başta sayın Rektör Prof. Dr. Musa Yıldız Hocama ve sizlere çok teşekkür eder, hepinize saygılar sunarım" dedi. 

 

İmza töreni sonunda İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Veli Karakuş Rektör Prof. Dr. Musa Yıldız'a Esmâ'ül Hüsna tablosu hediye etti. Rektör Prof. Dr. Musa Yıldız, Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürümüz02-02-202302-02-202302-02-202302-02-202302-02-202302-02-202302-02-202302-02-2023 Veli Karakuş adına dikilen fidan sertifikasını takdim etti.

Yeniçağ Mahallesi Miralay Nazım Bey Sokak No 133/B - 0312 315 39 55,344 53 87, 344 33 69, 344 80 23, 315 06 83

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.