ANKARA YENİMAHALLE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gez-Gör-Öğren Projesi, Tematik Müze Eğitimi İle Devam Ediyor

Gez-Gör-Öğren Projesi kapsamında Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı ana okullarından birer temsilci öğretmenimiz MTA Tabiat Tarihi Müzesinde Tematik Müze Eğitimi seminerlerine katılacaktır.
Gez-Gör-Öğren Projesi, Tematik Müze Eğitimi İle Devam Ediyor

Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Seyit Ahmet Kayhan’ın başkanlığında, 3 Şubat 2016 Çarşamba günü Ankara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapılan toplantıya Müdürlüğümüze bağlı ana okulu müdürlerimizin yanı sıra MTA Tabiat Tarihi Müzesinden Dr. Rukiye Dilli, Seda B. Dümenci ve Güneş Turgut Kesebir katıldılar.

Toplantıda konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Seyit Ahmet Kayhan, Gez-Gör-Öğren Projesinin devam ettiğini, bu proje kapsamında düzenlenen tematik müze eğitimi ile ana okullarından birer temsilci öğretmenin eğitim seminerine katılacağını ve sonrasında okullardan en az bir sınıfla müze eğitimi kapsamında ziyaretler yapılacağını belirtti. Gez-Gör-Öğren Projesinin Ankara’da uygulanan benzersiz bir proje olduğunu, uzun vadede olumlu etkileri olacağını vurgulayan Kayhan, proje ile Yenimahalle’de okullara hareketlilik kazandırıldığını belirtti. Projelerin sadece kağıt üzerinde kalmaması gerektiğinin önemini vurgulayan Kayhan, önemli olanın öğrencilere bir şeyler kazandırabilmek olduğunu belirtti.

Toplantının devamında Yenimahalle Proje Ekibinden Nihal Bıyıklı, ana okulu öğretmenlerine projenin uygulama amaçları ve nasıl uygulanacağı konusunda bilgi verdi. MTA Müzesinden Dr. Rukiye Dilli planlanan çalışmanın önemini vurgulayarak müzede yapılabilecek etkinlikler hakkında bilgi verdi.

Toplantıya katılan ana okulu müdürleri proje hakkındaki sorularını proje ekibine yönelttiler ve kendileri de önerilerde bulundular.

Toplantı sonunda Tematik Müze Eğitimi Projesi ve proje takvimi katılımcılarla paylaşıldı ve toplantı iyi niyet dilekleriyle sonlandırıldı.

04-02-201604-02-201604-02-201604-02-2016

Yeniçağ Mahallesi Miralay Nazım Bey Sokak No 133/B - 0312 315 39 55,344 53 87, 344 33 69, 344 80 23, 315 06 83

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.