ANKARA YENİMAHALLE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN SOYDAN TEFİK KARAHAN' IN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN SOYDAN TEFİK KARAHAN' IN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

Cumhuriyetimizin temel taşını oluşturan, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan Gazi Meclisimizin açılışının 101. yıldönümüne ulaşmanın gururunu, coşkusunu ve heyecanını yaşıyoruz.

Sevgili öğrencilerim;

Vatan ve millet sevgisinin, bayrak sevdasının, bağımsızlık tutkusunun destanlaştığı bu gün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından geleceğin mimarı olan siz çocuklarımıza armağan edilmiştir.

Gönlümüzün istediği gibi sizlerle kucaklaşamıyoruz, okullarımızda sınıflarımızda şenliklerimizi hep birlikte yapamıyoruz. Ama bu durum bizim 23 Nisan'ı yaşamamıza engel değil. Sizler evlerinizde bayramın neşesini ve coşkusunu yaşayacaksınız.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Kurucu Meclisimizin kahraman üyelerini ve milli mücadelede emeği geçen şanlı ecdadımızı minnet, şükran ve rahmetle anıyorum. Gazi Meclisi'nin açılışının 101. Yılını ve Cumhuriyetimizin teminatı olan çocuklarımızın ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum.

 

 

Soydan Tefik KARAHAN

Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürü

Yeniçağ Mahallesi Miralay Nazım Bey Sokak No 133/B - 0312 315 39 55,344 53 87, 344 33 69, 344 80 23, 315 06 83

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.