ANKARA YENİMAHALLE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MUZAFFER GÜL´ÜN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MUZAFFER GÜL´ÜN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

            Öğretmenlik, insanlık tarihinin en anlamlı ve ölümsüz mesleğidir. Öğretmenlik mesleği, ürünü insan olan ve başlı başına bir amaç olmaktan öte, bizleri yüce gayemize ulaştıran bir vasıtadır.

 

            Her öğretmen başka bir sevda masalının kahramanıdır. Bir barış elçisidir kimi zaman, bir zeytin dalı uzatır öğrencisine. Bazen şairdir öğrencisinin yüreğinin derinliklerinde mısra mısra dokur şiirini. Bir çağlayandır öğretmen, gürül gürüldür, coşkuludur her zaman. Bir güneştir öğretmen, geceleri parlayan yıldızların kaynağıdır. Bir bahçıvandır öğretmen, öğrencilerinin kalbine ektiği sevgi tohumlarıyla yeşertir geleceği.

           Necip Fazıl Kısakürek vapurla Karaköy’e geçerken yanına biri yaklaşıp: Üstat, diye sormuş. Peygamberlere ne diye gerek duyuldu, biz kendimiz yolumuzu bulabilirdik. Necip Fazıl, okuduğu kitaptan başını kaldırmadan: Ne diye vapura bindin ki, cevabını vermiş. Yüzerek geçsene karşıya. Öğretmenler kılavuzdur. İşini ve yolunu bilen kılavuzla yolculuk mutlaka iyi sona erer.

      

    Öğretmen; bir öğrenci, bir aile, bir toplum, bir ülke için her şeydir. Bir milletin milli, ahlâki ve kültürel yönden güçlü ve medeniyet bakımından kalkınmış olması öğretmenlerinin üstün çabalarına bağlıdır.

           Başöğretmen Atatürk, öğretmenlerin ulusal Kurtuluş Savaşı´nda da gösterdikleri bu çabayı hep övmüştür. Bu nedenle  "Ulusları kurtaracak olan yalnız ve ancak öğretmenlerdir." sözüyle öğretmene verdiği önemi ve duyduğu saygıyı en güzel biçimde ifade etmiştir.

    Öğretmen tabi toplumların hem mazisidir, hem maziyi öğretendir, hem de geleceğin kurucusudur. Bize doğruyu, güzeli, iyiyi, mertliği, milli duygu ve değerleri öğreten öğretmenlerimizdir. Biz onların eserleriyiz.

   Öğretmen bir ayna olmalıdır. Kendisine bakanlar iyiyi, doğruyu, hoşgörüyü, geleceği görmelidir. Ayna kırık olursa ona bakanlar baktığına pişman olur. Öğretmenin bir ayna olarak kendisine çok iyi bakması gerekir.

 

      Tüm şehit öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum. Öğretmenler günümüzü en içten dileklerimle kutluyor, hepinize mesleki yaşamınızda başarılar diliyorum.

 

 

 

Yeniçağ Mahallesi Miralay Nazım Bey Sokak No 133/B - 0312 315 39 55,344 53 87, 344 33 69, 344 80 23, 315 06 83

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.