ANKARA YENİMAHALLE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hikmet ATICI' nın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hikmet ATICI' nın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

 

Dünyadaki en onurlu mesleklerin başında gelen öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli ve saygın bir meslektir. Öğretmen; eğitimin lideri, geleceğin mimarıdır. Geleceğimizin teminatı olan sevgili yavrularımızı yetiştiren, onlara iyiyi ve doğruyu gösteren, milli ve manevi değerlerimizi, doğru insan ve vatandaş olmayı, vatan ve millet sevgisini öğreten, çağın gerektirdiği bilgi düzeyine ulaştıran öğretmenlerimize armağan edilen bu anlamlı günü idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

İçinden geçtiğimiz bu zorlu günlerde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi "Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir." sözleriyle millet olma bilincinin güçlenmesinde öğretmenliğin kutsal sorumluluğu büyüktür.

Bilginin her geçen gün katlanarak çoğaldığı, teknolojinin çok hızlı bir şekilde ilerlediği günümüz dünyasında, çocuk ve gençlerimizi doğru ve faydalı olana yönlendirmek, her zamankinden daha büyük bir önemi ifade etmektedir. Bu hususta da en büyük görev, şüphesiz ki öğretmenlerimizin omuzlarındadır.

Bu duygu ve düşüncelerle, her yerde ve her şartta kutsal görevlerini icra eden tüm öğretmenlerimizin "24 Kasım Öğretmenler Günü"nü kutlar, ebediyete intikal etmiş, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm öğretmenlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

 

 

 

Hikmet ATICI

Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

 

Yeniçağ Mahallesi Miralay Nazım Bey Sokak No 133/B - 0312 315 39 55,344 53 87, 344 33 69, 344 80 23, 315 06 83

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.