ANKARA YENİMAHALLE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hikmet ATICI'nın "Dünya Engelliler Günü" Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hikmet ATICI'nın

 

Engellilerin toplumsal yaşama katılımlarını kolaylaştırmak, desteklemek, önlerindeki engelleri kaldırmak, onlara hak ettikleri sevgi ve saygıyı göstermek amacıyla 1992 yılında Birleşmiş Milletler´in almış olduğu karar ile "Dünya Engelliler Günü" olarak kabul edilen 3 Aralık günü, engelli bireylere yönelik toplumsal bilinç ve farkındalığı arttırması açısından önemli bir tarihtir.

 

Hepimizin birer engelli adayı olduğu gerçeğinin farkında olarak toplumsal hayatımızın ayrılmaz bir parçası olan engellilerimizin karşılaştıkları sorunlara çözüm üretmek, güçlükleri aşmada onlara moral ve destek vermek, üretken ve mutlu bireyler olarak yaşamlarını sürdürmelerini sağlamak, Devlet'in yanı sıra vatandaşlarımızın katkısını ve desteğini gerektirmektedir. Engelli olmak sorun değil, engelliye engel olmak sorundur.

 

Bu duygu ve düşüncelerle öncelikle ilçemizde eğitim görmekte olan engelli öğrencilerimiz ve kurumumuzda çalışan engelli bireylerimiz olmak üzere her şeye rağmen bütün engelleri aşma azmine sahip tüm engelli vatandaşlarımızın Dünya Engelliler Gününü yürekten kutluyorum.

 

 

Hikmet ATICI

Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürü

Yeniçağ Mahallesi Miralay Nazım Bey Sokak No 133/B - 0312 315 39 55,344 53 87, 344 33 69, 344 80 23, 315 06 83

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.