ANKARA YENİMAHALLE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemiz Uhdesindeki Aday Öğretmenlere Bilgilendirme ve Tanışma Semineri Düzenlendi

Yetiştirilmek üzere ilçemize atanan aday öğretmenlere, 10 Mart 2016 Perşembe günü Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Seyit Ahmet KAYHAN tarafından seminer verildi. Bu seminerle beraber aday öğretmenlerin İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü uhdesinde geçirmeleri gereken haftanın bir gününün de startı verilmiş oldu.
İlçemiz Uhdesindeki Aday Öğretmenlere Bilgilendirme ve Tanışma Semineri Düzenlendi

Yenimahalle İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünün kurumsal yapısı, iş ve işlemleri hakkında detaylı bilgiler sunan Sayın KAYHAN, konuşmasının ikinci bölümünde başarılı öğretmenin nitelikleriyle ilgili şu hususlara yer verdi: “Öğretmenlik, özen gösterilmesi gereken, sorumlulukları ağır olan bir meslek. Büro işi yapmadığımızı aklımızdan çıkarmamalıyız. Bu doğrultuda idealist olmalıyız. Meslek hayatımız boyunca zor koşullar altında da rahat ortamlarda da çalışacağız. Hangi koşullar altında çalışıyor olursak olalım kelebek dokunuşları yapmalıyız. Öğrencilerimizde kelebek dokunuşlarıyla bir fark oluşturmalıyız. Öğretmen ne kadar idealist olursa, sevgisini ve ruhunu katarsa o kadar başarılı olur. Bu iş hiçbir mesleğe benzemez, gelmediğiniz gün okuldaki disiplin bozulur. Öğretmenlik boşluk oluşturmayı kabul etmez, fedakâr olmayı gerektirir.”

Konuşmasında iyi bir öğretmenin taşıması gereken nitelikleri açıklayan Sayın KAYHAN, en önemli özelliğin güzel ahlâkla taçlandırılmış bilgi olduğunu, bu sebeple alacağımız her kararın ardında öğrencilerimize güzel ahlâk bakımından ne katacağını dert edinerek, bu iki değerin bir arada olmasının, bilhassa güzel ahlâkın merkezde tutulması gerektiğini vurgulayıp: “Olumsuzluklar moral ve motivasyonunuzu asla bozmasın. Bu bir maraton koşusu; enerji, sabır, azim, kararlılık, birikim istiyor. Sizler bu altı aylık stajın ardından asıl görev yerlerinize gideceksiniz. Bu süreçte bizim misafirimizsiniz, sizlere gereken tüm yardımı sağlayacağız.” dedi.

Seminer aday öğretmenlerin soru ve sorunlarını İlçe Millî Eğitim Müdürümüze yöneltmeleri ve Müdürümüzün bu soru ve sorunlara açıklık getirmesi ardından tamamlandı.

11-03-201611-03-201611-03-201611-03-2016

Yeniçağ Mahallesi Miralay Nazım Bey Sokak No 133/B - 0312 315 39 55,344 53 87, 344 33 69, 344 80 23, 315 06 83

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.