ANKARA YENİMAHALLE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstiklâl Marşı’nın Kabûlünün 94. Yılı Kutlanarak Kurtuluş Savaşının Manevi Mimarı Mehmet Akif Rahmetle Anıldı

İstiklâl Marşı’nın  Kabûlü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Etkinlikleri, Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinatörlüğünde, Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan program çerçevesinde Yenimahalle Belediyesi Dört Mevsim Tiyatro salonunda yapıldı.
İstiklâl Marşı’nın Kabûlünün 94. Yılı Kutlanarak Kurtuluş Savaşının Manevi Mimarı Mehmet Akif Rahmetle Anıldı

Programda açış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Gül, vatan topraklarının katre katre şehit kanıyla sulandığını, ecdadın bu topraklar için gözünü kırpmadan canını verdiğini vurgulayarak, gençlere seslendi. Gençlere,  ‘ Ey  Şehit Oğlu !  Bu cennet mekan vatan, şehidimin son örtüsü, kız kardeşimin gelinliği, özgürlüğümün mavi göklerdeki sembolü bu ay yıldız, kurtuluş savaşının  destanının ilmek ilmek işlendiği Akif in kalemiyle ebedileştiği bu marş, sana emanettir. Şehit olan ecdadımızın  sana  olan mirasıdır. Geçmiş ve gelecek senden ibarettir.  Emanetlerin geleceği senin omuzlarında senin çalışkanlığın ve ilminle yükselecektir.’ Diyerek geleceğin gençlere ait olduğunu, bu vatan topraklarının nasıl kurtarıldığını unutmamaları gerektiğini belirtti.

Programın devamında  öğrencilerin  Safahat’tan seçilen şiirleri, öğrencilerden oluşan  koronun Akif’in şiirlerinin de içinde bulunduğu parçaları seslendirmesi ve Mehmet Akif’in hayatının temsili olarak canlandırılması beğeni topladı.

Programın bitiminde İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Gül, programın hazırlanmasında emeği geçen öğretmen ve öğrencileri tek tek tebrik etti. Tebriklerin akabinde, İlçe Milli Eğitim Müdürü, Şube müdürleri ve öğrenciler  ‘Asım’ın İzinde’ adı altında hazırlanan Mehmet Akif’in Ankara’da Kurtuluş Savaşı yıllarını geçirdiği çeşitli mekanları içeren fotoğraf  ve Mehmet Akif’le ilgili kitapların yer aldığı sergiyi gezdiler.

12 mart istiklal marşının kabulü12 mart istiklal marşının kabulü12 mart istiklal marşının kabulü12 mart istiklal marşının kabulü12 mart istiklal marşının kabulü12 mart istiklal marşının kabulü12 mart istiklal marşının kabulü12 mart istiklal marşının kabulü12 mart istiklal marşının kabulü

 

Yeniçağ Mahallesi Miralay Nazım Bey Sokak No 133/B - 0312 315 39 55,344 53 87, 344 33 69, 344 80 23, 315 06 83

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.