ANKARA YENİMAHALLE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KARNE TÖRENİ YAHYALAR DURALİ BEZCİ ORTAOKULUNDA YAPILDI.

              2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı 1.Yarıyıl Karne Dağıtım Töreni Yahyalar Durali Bezci Ortaokulunda yapıldı. Törene Yenimahalle Kaymakamı Selda DURAL, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tamer KIRBAÇ, Şube Müdürleri Adem GÜL ve Yeliz ÇAKIR ile Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü personelleri, okul idaresi, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.
KARNE TÖRENİ YAHYALAR DURALİ BEZCİ ORTAOKULUNDA YAPILDI.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından açış konuşmasını Yahyalar Durali Bezci Ortaokulu Okul Müdürü Kadir ASLAN yaptı. Konuşmasında karnelerin öğrencilerin bir dönem boyunca okul yaşantılarında gösterdikleri performansın değerlendirilmesi olduğuna dikkat çekerek, çocuklarımızın karnelerini değerlendirirken onların kişiliklerini zedeleyici, öz güvenlerini yitirmelerine yol açıcı davranışlardan kaçınmamız gerektiğini belirtti. Yoğun bir maratonun ardından tatili hak eden öğrencilere kitap okumalarını tavsiye ederek özellikle velilere ve öğretmenlere verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürü Tamer KIRBAÇ, günün anlam ve önemini belirten konuşmasında “Bir Eğitim-Öğretim yılını tamamlamanın haklı gururunu yaşıyoruz. Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz bir yoğun dönemi daha geride bıraktı. Bakanlığımızın özellikle isteği öğrencilerimizin dinlenerek, eğlenerek tatili geçirmeleri. Ödev verilmeyecek ama öğrencilerimiz için en kıymetli olan kitap okumaları. Bu hususta velilerimize de çok iş düşüyor. Sosyal anlamda dolu dolu bir tatil geçirmenizi temenni ediyorum. Gösterdikleri çabalardan dolayı öncelikle öğrencilerimizi ayrı ayrı tebrik ediyor, öğretmenlerimize ve velilerimize de teşekkürlerimi sunuyorum.”dedi.

Yenimahalle Kaymakamı Selda DURAL ise konuşmasında “Bu okul zor şartlar altında eğitim veren bir okul. Bina sıkıntısı olan bir okul. İkili eğitimden normal tekli eğitime seneye geçmesi planlanıyor. Okullarımızda konfordan daha öte önemli olan içerik elbette. İdarecilerimiz ve öğretmenlerimiz bu hususta ellerinden geleni yapıyor fakat en önemli görev velilere düşüyor. Velilerimizin çocuklarını tanımaları gerekiyor. Eğitimin temel unsurları olan öğrenci, öğretmen ve veli üçlüsünde öğretmen ile veli iletişimi çok önemli. Burası zor bir bölge. Çocuklarımızı takip etmeliyiz. Onlarda en ufak bir değişikliği başında farketmek bizim için çok önemli. Çünkü uyuşturucu ve kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve onların güvenliğini sağlamak artık çok daha önemli ve bir o kadar da güç. Sevgili öğrenciler, ödev yok. Tatil. Gezin, eğlenin, bu en doğal hakkınız ama kitap okuyun. Kitap en iyi arkadaştır. Kitap okuyan kişi kendini daha iyi ifade eder ve derslerini de daha iyi anlar. Öğretmenlerimize de iyi tatiller diliyor ve tatilinizi de şimdiden kutluyorum.” dedi.

Program ödül töreni ile devam etti. Öncelikle Türkiye BOCCE Bowling ve Dart Federasyonu Başkanlığınca düzenlenen Türkiye Dart Şampiyonasında Ankara 3.sü olan 6-C sınıfı öğrencisi Yaren Havvanur KAYA adlı öğrenciye kupasını ve 1. dönem “Kitap Okuma Etkinliği” kapsamında en çok kitap okuyan 5-F sınıfı öğrencisi Beyza TUTAY’a hediyesini Yenimahalle Kaymakamı Selda DURAL takdim ettiler. Ayrıca  “Bir Dilek Tut.” projesi kapsamında Ankara İl Emniyet Müdürü Servet YILMAZ’ın katkılarıyla 7 merkez ilçede eğitim gören dezavantajlı 240 öğrenciye Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü personelince karne hediyesi dağıtımı hedeflenmiş ve bu kapsamda Yahyalar Durali Bezci Ortaokulunda 30 öğrenciye karne hediyesi hazırlanmıştır. Bu öğrencilerimizi temsilen 5 öğrenciye hediyelerini ise Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Tamer KIRBAÇ takdim ettiler.

Ödül töreninin ardından bugünün anısına toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.

Karne töreninin akabinde Yenimahalle Kaymakamımız, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ile birlikte 5-A, 6-A sınıflarını ziyaret ederek karnelerini dağıttı ve öğrencilerle sohbet etti. Ardından anasınıfını ziyaret ederek miniklerin karne sevincini paylaştı.

Yahyalar Durali Bezci Ortaokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu bilim-teknoloji ve resim sergisinin öğretmen ve öğrencilerin rehberliğinde gezilmesi ile program sona erdi.

 

20-01-201820-01-201820-01-201820-01-201820-01-201820-01-201820-01-201820-01-201820-01-201820-01-201820-01-2018

 

Yeniçağ Mahallesi Miralay Nazım Bey Sokak No 133/B - 0312 315 39 55,344 53 87, 344 33 69, 344 80 23, 315 06 83

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.