ANKARA YENİMAHALLE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki ve Teknik Eğitimi Tanıtma ve Yöneltme Toplantıları Gençler İçin Daha Planlı Bir Gelecek Hedefliyor

Gençlerimizin geleceklerini daha iyi planlamaları, yeteneklerini daha iyi değerlendirmeleri amacıyla Yenimahalle İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü bünyesinde ve okullarımızda “2014-2015 Meslekî ve Teknik Eğitimi Tanıtma ve Yöneltme Ekipleri” kurulup, İlçe Eylem Planı hazırlanmıştır.
Mesleki ve Teknik Eğitimi Tanıtma ve Yöneltme Toplantıları Gençler İçin Daha Planlı Bir Gelecek Hedefliyor

Ekipler vizyonlarını, “Doğru Meslek”, başarılı ve mutlu gelecek” olarak belirlemiş; misyonlarını ise, “İlçemiz okullarında veli ve öğrencilerimize mesleki tanıtım ve yönlendirmeler yaparak bilinçli tercihlerle, başarılı, çalışkan ve mutlu bir toplum oluşturmak.” ifadesi ile tanımlamıştır.

Öğrencilerin ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda öğrenim görmelerine imkân hazırlamak ve tüm geleceklerini etkileyecek meslek seçiminde doğru karar vermelerine yardımcı olmak için görevlendirilen komisyonlar; ortaokul 7. 8. sınıflar ve ortaöğretim 9. ve 10.sınıf öğrenci, veli ve öğretmenlerine ulaşmayı ve meslek liselerine gönderilen e-klavuzu tanıtmayı hedeflemektedir.

Bu hedef doğrultusunda Şube Müdürü Murat DİRİCAN başkanlığında, komisyon üyeleri Arzu Ataş ve Yeşim TÜRKCAN’dan oluşan “Yenimahalle Mesleki Tanıtım ve Yöneltme Komisyonu” çalışmalarına başlamış ve Yenimahalle’de bulunan bütün ortaokul ve liselerin; bir müdür yardımcısı, bir rehber öğretmen ve bir öğretmenden oluşan “Okul Tanıtım Ekiplerinin” katılımıyla, 19 Mart 2015 tarihinde Şevket Evliyagil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde ilk tanıtım ve yöneltme toplantısını yapmıştır.

Söz konusu toplantıda; Mesleki Tanıtım ve Yöneltme Komisyonu çalışmaları kapsamında okul ekiplerinin yapması gereken çalışmalar hakkında bilgilendirmeler yapılıp, e-Okul ve Ankara MESBİL portalları tanıtılmıştır. Ayrıca, İl Tanıtım ve Yöneltme Komisyonu üyelerinden Orhan Yılmaz tarafından, mesleki ve teknik Anadolu liselerine gönderilen “e-klavuz” hakkında tanıtımı yapılmış ve konuyla ilgili öğretmenlerden gelen sorular cevaplandırılmıştır.

Mesleki Tanıtım ve Yöneltme Çalışmalarımız 2015 

mesleki tanıtma ve yöneltme komisyonumesleki tanıtma ve yöneltme komisyonumesleki tanıtma ve yöneltme komisyonumesleki tanıtma ve yöneltme komisyonu

Yeniçağ Mahallesi Miralay Nazım Bey Sokak No 133/B - 0312 315 39 55,344 53 87, 344 33 69, 344 80 23, 315 06 83

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.