ANKARA YENİMAHALLE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenlerimiz

Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü kültür-sanat komisyonunca yürütülen Gez-Gör-Öğren Projesi çerçevesinde, ilçemiz okullarında görevli Sosyal Bilgiler ve Tarih öğretmenlerimiz, Kurtuluş Savaşı’nın dönüm noktası kabul edilen Sakarya Savaşı’nın cereyan ettiği mekanları gezmek için 20-21 Ekim 2015 tarihlerinde Polatlı’daydı.
Öğretmenlerimiz

Cumhuriyet’in kuruluşunun 92. yıldönümü arifesinde, Tarih ve Sosyal Bilgiler öğretmenlerimizle dünya savaş tarihinin en uzun muharebesinin gerçekleştiği Polatlı gezisinde Kurtuluş Savaşı günlerini yeniden hatırladık.

Polatlı Belediyesinin desteğiyle organize edilen gezide Arkeolog Fatih TALAY’ın rehberliğinde Polatlı’nın önemli tarihi ve turistik mekanlarını gezdik. Atatürk’ün Sakarya Meydan Muharebe’sinde karargâh olarak kullandığı Alagöz Karargâh Müzesi’nden başlayan gezi, Malıköy Tren İstasyonu Müzesiyle devam etti. Kurtuluş Savaşı zamanında kullanılan bu mekanlar öğretmenlerimizin oldukça ilgisini çekti. Sonrasında Topçu ve Müze Okulu Komutanlığı Müzesi ziyaret edildi. Topçuluk tarihi ve savaşla ilgili nadir eserlerin bulunduğu müzede, müze komutanı öğretmenlerimize müze hakkında detaylı bilgiler verdi. Akabinde Sakarya Şehitleri Zafer Anıtı’nı gezen öğretmenlerimiz burada yer alan müzeyi gezerek rölyefleri incelediler. Kurtuluş Savaşı’na ait rölyef, fotoğraf ve belgelerin sergilendiği müzede Kurtuluş Savaşı hakkında daha detaylı bilgi sahibi oldular. Verilen yemek molasının ardından bölgenin en yüksek ve hakim tepesi olan, aynı zamanda da Kurtuluş Savaşı’nın yönetildiği Duatepe’ye çıkan öğretmenlerimiz, rehberimizden Sakarya Meydan Muharebesi’nin cereyan ediş şeklini dinlediler. Son olarak Polatlı’nın dünyaca bilinen ünlü Gordion antik kentini gezen öğretmenlerimiz, burada yer alan müzeyi ve Midas tümülüsünü de ziyaret ettiler. Geziden son derece memnun kaldığını ifade eden öğretmenlerimiz, bu tür gezilerin farklı alanlarda tekrarlanması dileğinde bulundular.

Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, gezide bize eşlik eden rehberimiz Fatih Talay ve ekibine, gezinin düzenlenmesinde bizden desteğini esirgemeyen Polatlı Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz.

ÖĞRETMENLERİMİZ ANKARAYI SON MERMİSİNE KADAR KORUYAN İLÇEMİZ POLATLIDAYDIÖĞRETMENLERİMİZ ANKARAYI SON MERMİSİNE KADAR KORUYAN İLÇEMİZ POLATLIDAYDIÖĞRETMENLERİMİZ ANKARAYI SON MERMİSİNE KADAR KORUYAN İLÇEMİZ POLATLIDAYDIÖĞRETMENLERİMİZ ANKARAYI SON MERMİSİNE KADAR KORUYAN İLÇEMİZ POLATLIDAYDIÖĞRETMENLERİMİZ ANKARAYI SON MERMİSİNE KADAR KORUYAN İLÇEMİZ POLATLIDAYDIÖĞRETMENLERİMİZ ANKARAYI SON MERMİSİNE KADAR KORUYAN İLÇEMİZ POLATLIDAYDIÖĞRETMENLERİMİZ ANKARAYI SON MERMİSİNE KADAR KORUYAN İLÇEMİZ POLATLIDAYDIÖĞRETMENLERİMİZ ANKARAYI SON MERMİSİNE KADAR KORUYAN İLÇEMİZ POLATLIDAYDIÖĞRETMENLERİMİZ ANKARAYI SON MERMİSİNE KADAR KORUYAN İLÇEMİZ POLATLIDAYDIÖĞRETMENLERİMİZ ANKARAYI SON MERMİSİNE KADAR KORUYAN İLÇEMİZ POLATLIDAYDI

Yeniçağ Mahallesi Miralay Nazım Bey Sokak No 133/B - 0312 315 39 55,344 53 87, 344 33 69, 344 80 23, 315 06 83

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.