ANKARA YENİMAHALLE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenlerimizle Ankara Tarihine Bir Yolculuk

Gezmeye ve öğrenmeye devam ediyoruz. Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen Gez-Gör-Öğren Projesi çerçevesinde, öğretmenlerimizle Ankara’nın tarihi mekânları yeniden keşfedildi.
Öğretmenlerimizle Ankara Tarihine Bir Yolculuk

3-4 Eylül 2015 tarihlerinde, ilçemiz ortaokullarında çeşitli branşlarda görev yapan, gezmeye gönül vermiş öğretmenlerimizle Ankara’nın tarihi mekânları gezildi. Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gömü Turizm ve Seyahat Acentesi işbirliği ile düzenlenen gezilere, 20’şer kişilik iki ayrı grup katıldı. İki gün süren gezilerde ilçe kültür-sanat ve spor komisyonunda görevli öğretmenler öğretmenlerimize rehberlik etti. Gezimiz, buluşma yeri olan Ulus Meydanı’ndaki Atatürk Heykeli önünde başladı. Profesyonel turist rehberliğinde başlayan gezide öncelikle Jülyen (Belkıs) Sütunu ve etrafındaki yapılar hakkında bilgi alan öğretmenlerimiz, sonrasında Agustus Tapınağı, Hacı Bayram Camii ve çevresi ile Hacı Bayram Camiinin içini gezdiler. Öğretmenlerimiz, kendi şehirlerinde turist olmanın farkını yaşadılar.

Hacı Bayram Camii’inin ardından Ankara Kalesi’ne doğru yol alan öğretmenler, Alaeddin Camii, Aslanhane Camii gibi Selçuklu yapılarını da ziyaret ettiler. Camilerde görevli imam-hatipler camiler hakkında öğretmenlere detaylı bilgiler sundular. Çengelhan Rahmi M. Koç Müzesi´nin davetiyle güzergaha bir de müze gezisi eklenmesi sonucu, öğretmenlerimiz bu geziden son derece memnun olduklarını ifade ettiler. Atpazarı ve çevresi ile Hacı Bayram Camii´ nin içini gezdiler. 

Gezinin düzenlenmesinde emeği geçen herkese ve bize destek olan Gömü Turizm ve Seyahat Acentesi ile profesyonel turist rehberi Feridun Babacan’a teşekkür ediyoruz.

ankara tarihinde bir yolculukankara tarihinde bir yolculukankara tarihinde bir yolculukankara tarihinde bir yolculukankara tarihinde bir yolculukankara tarihinde bir yolculukankara tarihinde bir yolculukankara tarihinde bir yolculukankara tarihinde bir yolculukankara tarihinde bir yolculukankara tarihinde bir yolculukankara tarihinde bir yolculuk

Yeniçağ Mahallesi Miralay Nazım Bey Sokak No 133/B - 0312 315 39 55,344 53 87, 344 33 69, 344 80 23, 315 06 83

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.