ANKARA YENİMAHALLE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL MÜDÜRLERİMİZ, EĞİTİM YÖNETİMİ SEMİNERİ’NDE BİR ARAYA GELDİ

Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okul müdürlerine yönelik düzenlenen Eğitim Yönetimi Semineri’nin merkez ilçelerdeki son durağı İlçemiz oldu.
OKUL MÜDÜRLERİMİZ, EĞİTİM YÖNETİMİ SEMİNERİ’NDE BİR ARAYA GELDİ

Yönetici Eğitimi Semineri açılış töreni, İl Milli Eğitim Müdürümüz Erol Bozkurt, Maarif Müfettişleri Başkanı Mehmet Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Adem Gül, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız İl ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz ve okul müdürlerimiz katılımıyla Yenimahalle Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümünde gerçekleştirildi.

Seminerin açılışında konuşan Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Adem Gül, konuşmasında  “bizi biz yapan değerler”in yaşatılmasında okul müdürlerinin çok önemli sorumluluklarının olduğunu vurgulayarak çalışmalarını, bu kutlu görevin bilincinde sürdürmelerini arzuladıklarını belirtti.

Bizi biz yapan, topluluğumuzu millet kılan, uğrunda şehit olunurken vatan kılan, bayrak kılan Sakarya yı 30 Ağustosu 9 Eylülü tarihe kazıyan, Malazgirtteki Cuma hutbesinden Çanakkale Destanına ulaşan ruhu, nesillerimize, öğrencilerimize vermek asli vazifemizdir.

Çıktığımız bu kutlu yolda makamımızın gereği olarak üstlendiğimiz görevleri mazeret yerine çözüm üreterek, yerinde sayarak, problemleri sayarak değil, yaptıklarımızı sayarak, yapacaklarımızın heyecanını taşıyarak, sevgi ve saygıyı esas alıp, bunu samimiyetle uygularayarak, kendimizi yenileyip geliştirerek, çevremizin değişimine katkıda bulunarak, eğitime açık öğrenme heyacanı taşıyan, birer Eğitim Lideri olmak zorundayız." diyerek görev ve sorumluluklarının önemini belirtti. 

Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, konuşmasına, yapılan bu çalışmaları çok önemsemelerinin nedenine dikkat çekerek başladı. Okullarımızda öğrencilerin spor, tiyatro, halkoyunları, şiir gibi sosyal ve kültürel etkinliklere yöneltilmesinin önemine işaret etti. Çocuklarımızın sosyalleşmesi ve özgüven kazanmaları açısından bu tür etkinliklerin çok önemli katkısı olduğunu anlattı.

Bozkurt, eğitim seminerinin düzenlenmesinde katkısı olanlara, Ankara, Hacettepe ve Gazi Üniversitesi öğretim üyelerine ve eğitime katılan okul müdürlerine teşekkür etti. Ankara Kalkınma Ajansı’nın, Maarif Müfettişleri Başkanlığı’nın ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge biriminin ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinin desteklerini yanlarında hissetmekten dolayı mutlu olduklarını vurguladı. Eğitim seminerinin başarılı ve verimli geçmesi temennileri ile konuşmasını tamamladı.

Açılış programından sonra katılımcılarımıza kokteyl verildi. Saat 09.00´ da seminer çalışmaları başladı. 02-06.03.2015 tarihleri arasında 09.00 ve 13.30 saatleri arasında planlanan seminer 5 gün boyunca devam edecektir.

Eğitim Yönetimi SemineriEğitim Yönetimi SemineriEğitim Yönetimi SemineriEğitim Yönetimi SemineriEğitim Yönetimi SemineriEğitim Yönetimi SemineriEğitim Yönetimi Semineri

Yeniçağ Mahallesi Miralay Nazım Bey Sokak No 133/B - 0312 315 39 55,344 53 87, 344 33 69, 344 80 23, 315 06 83

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.