ANKARA YENİMAHALLE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ölümünün 32. Yılında Şairler Sultanı Necip Fazıl Kısakürek’i Andık

Ölümünün 32. Yılında Necip Fazıl Kısakürek, şiirleriyle anıldı.Nermin Mehmet Çekiç Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan ve 25 Mayıs 2015 Pazartesi günü, Batıkent Şevket Evliyagil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda yapılan programda usta şairin şiirlerinden oluşan bir dinleti sunuldu. Yenimahalle Kaymakamı Mustafa Dündar, Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürü Seyit Ahmet Kayhan, şube müdürleri ve okul müdürlerinin de katıldığı törene çok sayıda öğrencimiz de katıldı.
Ölümünün 32. Yılında Şairler Sultanı Necip Fazıl Kısakürek’i Andık

Etkinlikte konuşan Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürü Kayhan, milletin gönlünde müstesna bir yere sahip olan şairin kişilik özelliklerini vurgulayarak; şairi “ Yaşadığı müddetçe bu milletin vicdanının, aklının, kalbinin sesi olmuştur. Devrin buhranını “Durun kalabalıklar bu cadde çıkmaz sokak.” diyerek anlatan şairimiz, böyle kadim bir milletin köksüz fikirlerle beslenemeyeceğini, saptığı ya da saptırıldığı sokaktan bir an evvel asıl istikametine “Doğuya” kendi köklerine dönmesi gerektiği hakikatini devrin güçlerine mertçe, cesaretle haykırabilmiştir! Bu uğurda kimi zaman sanık, kimi zaman mahkum olsa da milletimizin daima “Üstad”ı olmuştur.” şeklinde tanımladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Kayhan, öğrencilere de seslenerek; “Sevgili Gençler; Kendi edebiyatına, tarihine, inancına, coğrafyasına yabancı kalan bir insan gerçek anlamda başarıyı elde edemez! Şiire, sanata düşkün bir millet daha nazik, daha duyarlı, daha merhametli ve adaletli olur.” dedi.

           Necip Fazıl’a ait şiirlerin öğrenciler tarafından canlı müzik eşliğinde seslendirildiği programda, Kaldırımlar şiiri de her zamankinden farklı olarak bir beste eşliğinde okundu. Koro halinde şiirlerin de okunduğu program izleyicilerden büyük alkış aldı.

Doğumunun 111. Yılında Şairler Sultanı Necip Fazıl Kısaküreki AndıkDoğumunun 111. Yılında Şairler Sultanı Necip Fazıl Kısaküreki AndıkDoğumunun 111. Yılında Şairler Sultanı Necip Fazıl Kısaküreki AndıkDoğumunun 111. Yılında Şairler Sultanı Necip Fazıl Kısaküreki AndıkDoğumunun 111. Yılında Şairler Sultanı Necip Fazıl Kısaküreki AndıkDoğumunun 111. Yılında Şairler Sultanı Necip Fazıl Kısaküreki AndıkDoğumunun 111. Yılında Şairler Sultanı Necip Fazıl Kısaküreki AndıkDoğumunun 111. Yılında Şairler Sultanı Necip Fazıl Kısaküreki AndıkDoğumunun 111. Yılında Şairler Sultanı Necip Fazıl Kısaküreki AndıkDoğumunun 111. Yılında Şairler Sultanı Necip Fazıl Kısaküreki Andık

Yeniçağ Mahallesi Miralay Nazım Bey Sokak No 133/B - 0312 315 39 55,344 53 87, 344 33 69, 344 80 23, 315 06 83

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.