ANKARA YENİMAHALLE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"ATASÖZLERİ VE DEYİMLER YARIŞMASI" YENİMAHALLE İLÇE FİNALİ SONUÇLANDI.

         Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce Türk dilinin temel taşları olan atasözleri ve deyimlerin içerdiği anlamları ilkokul 4. sınıf öğrencilerine eğitsel ve kültürel etkinlikler ile kazandırmak, okullar ve öğrenciler arasında kaynaşma ve dayanışmayı güçlendirmek amacıyla resmî ve özel tüm ilkokulların 4.sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen "Atasözleri ve Deyimler Yarışması" Yenimahalle ilçe finali sonuçlandı.
"ATASÖZLERİ VE DEYİMLER YARIŞMASI" YENİMAHALLE İLÇE FİNALİ SONUÇLANDI.

         05 Nisan 2018 Salı günü Uluslararası Prof. Dr. Muhammed Hamidullah Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda gerçekleştirilen yarışmaya bölge birinciliği kazanmış 8 (sekiz) ilkokuldan ( Her birinden 3 asil 2 yedek olmak üzere 5 öğrenci katılmıştır.) toplam 40 öğrenci katıldı.

        

         Yarışmaya Katılan Okullarımız:

-          Ergazi İlkokulu

-          Harzemşahlar İlkokulu

-          İsmet Kurtuluş İlkokulu

-          Kent Koop İlkokulu

-          Oğuzlar İlkokulu

-          Sofuoğlu İlkokulu

-          Şehit Aytaç Usta İlkokulu

-          Zehra Önder İlkokulu

  

        Yarışmada “ Kent Koop İlkokulu” birincilik kazanarak ilçemizi il finalinde temsil etmeye hak kazandı. Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize ve danışman öğretmenlerimize teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz. Yarışmada jüri üyeliği görevini üstlenen Türkçe Öğretmenleri Nurullah ARDUÇ ve Evrim SAYAN, Sınıf Öğretmenleri Derya ÖZKAN GÖRESİM ve Fatma Selmin KELEŞ ve Görsel Sanatlar Öğretmeni Melek DEMİRATAN GÜVEN’ e katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

  

       Ankara il finalinde Yenimahalle ilçemizi temsil edecek olan Kent Koop İlkokulu öğrenci ve öğretmenlerimize başarılar diliyor, tebrik ediyoruz.

 

09-04-201809-04-201809-04-2018

Yeniçağ Mahallesi Miralay Nazım Bey Sokak No 133/B - 0312 315 39 55,344 53 87, 344 33 69, 344 80 23, 315 06 83

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.