ANKARA YENİMAHALLE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"DİLİMİZ KİMLİĞİMİZDİR" YARIŞMASI İLÇE DEĞERLENDİRMESİ SONUÇLANDI

"Dilimiz Kimliğimizdir" yarışması ilçe değerlendirmesi sonuçlandı.
"DİLİMİZ KİMLİĞİMİZDİR" YARIŞMASI İLÇE DEĞERLENDİRMESİ SONUÇLANDI

"Dilimiz Kimliğimizdir." temasıyla Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN´ın yüksek himayelerinde 15 Mart 2017 tarihinde gerçekleştirilen toplantıda 2017 yılı "Türk Dili Yılı" olarak ilan edilmiştir. Bu bağlamda; dünyanın en zengin dillerinden biri ve milli kimliğimizin ana unsuru olan Türkçemizi korumak, yaşatmak, zenginleştirmek, gelecek nesillere güçlü bir şekilde aktarmak ve Türk dilini yerinde, doğru, dil kurallarına uygun, açık ve anlaşılır olarak konuşma ve yazma becerilerini geliştirmek amacıyla Milli Eğitim Bakanlığının Türk Dil Kurumu işbirliğinde düzenlediği "Dilimiz Kimliğimizdir." konulu Türkçeyi doğru ve güzel kullanma yarışmasına ilçemiz bünyesinde görevli 3 öğretmen ve ortaöğretim öğrencilerinden 15 öğrencimiz eserleriyle katılmıştır.

İlçe Değerlendirme Komisyonunda Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Murat DİLEK başkanlığında Kamuran ALTINTAŞ, Düriye TOPÇU ve Gül YILDIZ isimli öğretmenlerimiz görev aldı.

Yarışmada derece alan öğretmenlerimiz; Demetevler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinden Hacer ÖZTÜRK "Kurutulmuş Ağaca Su Vermek: Türk Dilini İhya Çabaları" adlı makalesiyle birinci, Yakacık Anadolu Lisesinden Serpil LUMA " Bir Millet ki Dilinde Gizli" adlı makalesiyle ikinci, İstiklal İlkokulundan Zafer EKİCİ "Dil ve Milli Şuur ilişkisi" adlı makalesiyle üçüncü oldu.

Yarışmada derece alan ortaöğretim öğrencilerimiz ise; Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesinden Sümeyye TOPRAKCI "İlk Hazinem: Türkçem" adlı denemesiyle birinci, Ankara Atatürk Anadolu Lisesinden Başak KILCI "Geleceğimizin Teminatı: Dilimiz" adlı denemesiyle ikinci ve Ankara Atatürk Anadolu Lisesinden Neva BAŞKIRAN "Bilge İhtiyar" adlı denemesiyle üçüncü olmuştur. 

Yarışmaya eserleriyle katılan tüm öğretmenlerimize ve öğrencilerimize ayrıca ilçe değerlendirme komisyonunda görev alan öğretmenlerimize katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

26-10-2017

26-10-2017

Yeniçağ Mahallesi Miralay Nazım Bey Sokak No 133/B - 0312 315 39 55,344 53 87, 344 33 69, 344 80 23, 315 06 83

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.