ANKARA YENİMAHALLE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehit Öğretmen M.Ali Durak Ortaokulu Öğrencileri Bilim Fuarında Projelerini Yarıştırdı

4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı çerçevesinde Şehit Öğretmen Mehmet Ali Durak Ortaokulu tarafından yürütülen ve 76 öğrencinin 46 projeyle katıldığı bilim fuarı 8 Nisan 2015 Çarşamba günü okul bünyesinde kapılarını açtı.
Şehit Öğretmen M.Ali Durak Ortaokulu Öğrencileri Bilim Fuarında Projelerini Yarıştırdı

Açılışa, Yenimahalle Kaymakamı Mustafa Dündar, Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Gül, şube müdürleri Mehmet Er, Turhan Kaya, Murat Dirican, Nazif Şahin ve çok sayıda davetli katıldı.

Fuar açılışında konuşan Okul Müdürü Vedat Ali Dedebeyoğlu davetlilere seslenerek, “Bilim fuarları öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı, bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan bir eğitim ve öğrenme metodu olarak karşımıza çıkar. Çevreye bilimsel bir gözle bakmamızı sağlar, kendi yaratıcılığımızın farkına varmamıza, becerilerimizi geliştirmemize, merak ettiğimiz konular hakkında bilgi sahibi olmamıza katkıda bulunur. Öğrencilere kendi keşiflerini yapma olanağı sunar. Öğrencilerin geleceğine büyük katkı sağlayacak çalışmalar böyle küçük projelerle başlar.” dedi.

Konuşma sonrasında davetliler, Fen ve Teknoloji ile Matematik alanında hazırlanan 46 projeyi inceledi. Yenimahalle Kaymakamı Mustafa Dündar ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Gül, projeyi hazırlayan öğrencilerden projelerin detaylarını dinlediler. Projelerini anlatan öğrencilerin heyecanlarını gizleyemedikleri görüldü.

bilim fuarıbilim fuarıbilim fuarıbilim fuarıbilim fuarıbilim fuarı

Yeniçağ Mahallesi Miralay Nazım Bey Sokak No 133/B - 0312 315 39 55,344 53 87, 344 33 69, 344 80 23, 315 06 83

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.