ANKARA YENİMAHALLE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEOG Tercih Rehberimiz Hazır

2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sürecinde, 26-27 Kasım 2014 ve 16-17 Mayıs 2015 tarihlerinde gerçekleştirilen,yaklaşık 1 milyon 273 bin 8’inci sınıf öğrencisinin girdiği sınavların ardındanYerleştirmeye Esas Puanların(YEP) açıklanmasıyla tercih aşamasına geçilmiştir. 
TEOG Tercih Rehberimiz Hazır

Kıymetli veliler, sevgili öğrenciler

2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sürecinde, 26-27 Kasım 2014 ve 16-17 Mayıs 2015 tarihlerinde gerçekleştirilen,yaklaşık 1 milyon 273 bin 8’inci sınıf öğrencisinin girdiği sınavların ardındanYerleştirmeye Esas Puanların(YEP)açıklanmasıyla tercih aşamasına geçilmiştir. Uzun ve zorlu bir hazırlık döneminin ardından emeklerin karşılığının alınması, öğrencilerimizin ilgi, istek ve kabiliyetleri doğrultusunda bir ortaöğretim kurumuna yerleşebilmeleri açısından tercih süreci son derece önem arz etmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığımızca bu konuyla ilgili olarak rehber öğretmelere danışmanlık eğitimi verilmesi, TEOG kapsamında liselere geçişte tercih ve yerleştirmeler için kısa bir tanıtım videosu hazırlanması çalışmalarının ardından 81 ilde tercih danışmanlığı komisyonu oluşturulmasıve ülke genelinde öğrenci ve velilere yardımcı olmak, danışmanlık ve rehberlik hizmeti sunmak amacıyla tercih merkezleri oluşturulması ve bu merkezlerde öğretmen görevlendirilmesi istenmiştir.

Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda tek tip ve bir defada yapılacak olan tercih işlemleri neticesinde, yerleştirmelerde ortaya çıkabilecek hataları önleme adına Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak veli, öğrenci, okul müdürü ve tüm paydaşların tercih sürecinin her aşamasında yararlanabilecekleri; tercih ve yerleştirme takvimi, yerleştirme iş ve işlemleri, okul tanıtım bilgileri, kayıt ve nakil işlemleri, tercih tabloları ve yerleştirme ön çalışma formlarının bulunduğu bir rehber hazırladık.

Yenimahalle ilçemizde danışmanlık ve rehberlik hizmeti vermek amacıyla rehber öğretmenlerin ve okul idarecilerinin görevlendirildiği Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Yenimahalle Rehberlik ve Araştırma Merkezi, Kardelen Ortaokulu, Özkent Akbilek Ortaokulu ve Yenimahalle Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu olmak üzere 5 noktada  tercih merkezleri oluşturarak öğrencilerimizin ve velilerimizin hizmetine sunduk.

Bu vesile ile hazırladığımız tercih rehberinin hayırlara vesile olmasını diliyor, tercih rehberinin hazırlanmasında, merkezlerin oluşturulmasında emeği geçen ve bu merkezlerde görev yapan tüm personelimize teşekkür ediyorum.Geleceğimizin teminatı, sevgili öğrencilerimizin arzu ettikleri ortaöğretim kurumuna yerleşebilmelerini; sağlıklı, mutlu ve başarılarla dolu bir eğitim öğretim hayatı geçirmelerini diliyorum.

 

Seyit Ahmet KAYHAN

 

Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürü

Teog Tercih Rehberi İçin Tıklayınız

 

Teog Tercih Rehberi
Teog Tercih Rehberi

Yeniçağ Mahallesi Miralay Nazım Bey Sokak No 133/B - 0312 315 39 55,344 53 87, 344 33 69, 344 80 23, 315 06 83

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.