ANKARA YENİMAHALLE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürü Muzaffer GÜL’ün Karne Mesajı

            Sevgili Öğrenciler,            Karneleri alacağınız için duyduğunuz sevinci, velilerimizin tatlı telaşını ve öğretmenlerimizin de haklı gururunu içtenlikle paylaşmaktayız. Yarıyıl tatilinin başlayacak olması münasebetiyle çıkmış olduğunuz uzun ve yorucu maratonda, bir nebze olsun dinlenmeyi hepiniz hak ettiniz.  
Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürü Muzaffer GÜL’ün Karne Mesajı

            Karne heyecanının yaşandığı, sevinçlerle hüzünlerin bir arada olduğu bu günde,  başarılarıyla mutluluk ve gururu yaşayan öğrencilerimiz olduğu gibi umut ettiğini bulamayan, öğrencilerimiz de var.  Sevgili öğrenciler, her mağlubiyetin aslında bir galibiyet olduğunu idrak edeceğinize, tecrübelerinizle olgunlaşacağınıza ve bir gün mutlaka hayallerinize kavuşacağınıza inancım tamdır. Dönemin yorgunluğunu ve stresini üzerinizden atmak, eğlenmek, sevdiğiniz aktivite ve etkinliklerde bulunmak en doğal hakkınız.15 günlük tatilinin tadını çıkarırken kitap okumaya, yazmaya ve çizmeye zaman ayırmanızı, spor tesisleri ve kütüphanelerden yararlanarak sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerde bulunmanızı, eğitimin hayat boyu süren dinamik bir süreç olduğunu unutmamanızı tavsiye ediyorum. Bilgi temeline dayalı olarak analiz, sentez, yorum yapma, zamanı iyi değerlendirme, dikkat ve yeterlilikleri birlikte ölçmeyi hedefleyen çalışmalarınızı da ihmal etmeyiniz. Sizler hem aileniz hem de bizim için çok değerlisiniz.

             Değerli Anne ve Babalar, 

            Eğitim öğretimin üç önemli sacayağından biri olarak, sizlere öğrencilerimiz üzerindeki emeklerinizden dolayı teşekkür etmek isterim. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın yetiştirilmesi adına her türlü fedakârlığı göstermektesiniz. Çocuklarınıza hoşgörü, sevgi ve sabırla yaklaştığınızda başarının zamanla yükseldiğini ve onlara gereken desteği ve güveni verdiğiniz ölçüde hayatta daha başarılı olduklarını göreceksiniz. Eğitim, sabırla yol alacağımız uzun bir süreçtir. Çocuklarımızın karneleri ne olursa olsun, onların bizim çocuklarımız olduklarını unutmayalım.


              Değerli Öğretmenler,

             Eğitimde birçok yöntem ve teknikler geliştirilmiştir. Ancak eğitimin en önemli unsuru her zaman öğretmen olmuştur. Öğrencilerimizin geleceğe hazırlanmasında ne geliştirilen fiziki imkânlar, ne de eğitim materyalleri öğretmenin eğitimdeki rolünü azaltmamıştır. Bu büyük sorumluluğun farkında olarak görev yapan öğretmenlerimize İlçemiz adına sağladıkları katkılardan dolayı teşekkür eder, görevlerinde başarılar dilerim.  

 

             Bu vesileyle hepinize teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum…

 

 

 

Yeniçağ Mahallesi Miralay Nazım Bey Sokak No 133/B - 0312 315 39 55,344 53 87, 344 33 69, 344 80 23, 315 06 83

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.