ANKARA YENİMAHALLE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürü Muzaffer GÜL´ün 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

.
Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürü Muzaffer GÜL´ün 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Kıymetli Meslektaşlarım;

Yeryüzünün en değerli varlığı insandır. Öğrenmeye açık, gelişimini öğrenme üzerine kodlamıştır. Yaradılış gayesinin sırrı “OKU” emri,  bizlere öğrenmenin ve öğretmenin ehemmiyetini anlatır.

Bilgeliğin, gelecek nesillere ufuklar açmanın, toplumları karanlıktan aydınlığa çıkarmanın, değişimin, güvenin, başarının, hoşgörünün, dayanışmanın, sevgi ve saygının, hayatı fark etmenin, kendini gerçekleştirmenin,  geçmişin ve geleceğin imzasıdır öğretmen.

Öğretmenlik, fedakârlığın ve sorumluluğun limitsiz olduğu bir adanmışlıktır. Öğrenci yetiştirmek uzun ve yorucu bir yolculuğa çıkmaya benzer.  Öğretmenler bu yolda hiç yılmadan, usanmadan öğrencileri için hep didinir ve çalışır. Öğrencilerini topluma yararlı bir birey olarak yetiştirmek için çaba gösterir, öğrencilerini daima iyiye, doğruya ve güzele teşvik eden, bunun için hep didinen kişidir öğretmen…

Hz. Ali’nin “Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum!”  sözü öğretmene gösterilmesi gereken saygının bir nişanesidir.

Kıymetli meslektaşlarım, bakın şair, nasıl anlatıyor öğretmeni:


Ben çiçeksem köküm sensin

Ben peteksem arım sensin

Ben meyveysem ağaç sensin

Ben yaşayan senim sen

 

Biz öğretmenler, öğrencilerimizin kalbinde, ruhunda, yaşamında yer tutan, onlara hayatı öğreten, iyiyi, doğruyu gösteren, sevgi ve saygıyı yüreğine ilmek ilmek dokuyan birer sanatkârız.

Bilginin en önemli kazanım ve güç olduğu günümüzde; değerlerine bağlı, geçmişini bilen, saygılı, güzel ahlak sahibi ve erdemli insan yetiştirmek düsturu ile geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitimine özen göstermeliyiz.

Geleceğimizin ümidi sevgili öğrenciler;

Sizlerin, köklerini şanlı tarihimizden alan, başarıyı, çalışmayı, erdemliliği, sevgi ve saygıyı ilke edinen, taşıdığınız bu emanetin ağırlığını ve sorumluluğunu bilen bireyler olduğunuza inanıyor, sizlere güveniyoruz.

Bu önemli gün dolayısıyla mesleğe yeni katılan öğretmen arkadaşlarımıza aramıza hoş geldiniz diyor; ömürlerini bu onurlu görevle geçirmiş olan emekli öğretmenlerimize, sevdikleriyle birlikte sağlıklı, huzur dolu günler diliyorum.

 

Bu vesileyle, ebediyete intikal etmiş şehit öğretmenlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyor, tüm öğretmen arkadaşlarımın öğretmenler gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Yeniçağ Mahallesi Miralay Nazım Bey Sokak No 133/B - 0312 315 39 55,344 53 87, 344 33 69, 344 80 23, 315 06 83

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.