ANKARA YENİMAHALLE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yenimahalle Şehit Mehmet Şengül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Asansör Akademisi Açıldı

Yenimahalle Şehit Mehmet Şengül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Asansör Akademisi Açıldı

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED) arasında “Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü” 28.03.2018 tarihinde imzalanarak yürürlüğe girdi.

Protokol ile ülkemizde ilk defa Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED) tarafından “Asansör Sistemlerindeki Yeni Teknolojiler” Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerine taşındı.

“Mesleki Egitim İş Birliği Protokolü”  kapsamında; Yenimahalle Şehit Mehmet Şengül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Eskişehir Tepebaşı Devlet Malzeme Ofisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kayseri Kocasinan Ayşe Baldöktü Mesleki Eğitim Merkezi’ne öğretmen ve öğrencilerin gerçek üretim ve teknoloji ortamında eğitim faaliyetlerini gerçekleştirmek üzere ASFED tarfından Asansör Akademisi oluşturulması kararlaştırıldı.

Bunlardan ilki; Federasyona bağlı olarak faaliyet gösteren Merih Asansör; AKE Asansör Sistemleri ve ARKEL’in desteği ile 6 atölyeden oluşan ilk Asansör Akademisi öncelikle Yenimahalle Şehit Mehmet Şengül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde kuruldu.

Merih Asansör Akademisi Açılış Törenine Isparta Milletvekili Mehmet Uğur GÖKGÖZ, Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Prof. Dr. Kemal Varın NUMANOĞLU, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi ve Verimlilik Genel Müdürü Dr. Halil İbrahim ÇETİN, Asansör Sanayicileri Federasyonu Başkanı Yusuf ATİK, Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Balkanı Şennur ÇETİN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bedri EKŞİ ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, Yenimahalle Şehit Mehmet Şengül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Orhan YILMAZ, Asansör Sanayicileri Federasyonu üyeleri, davetliler, öğretmenler ve öğrenciler katılımıyla 25.10.2018 tarihinde yapıldı.

09-11-2018  09-11-2018 

Yeniçağ Mahallesi Miralay Nazım Bey Sokak No 133/B - 0312 315 39 55,344 53 87, 344 33 69, 344 80 23, 315 06 83

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.