ANKARA YENİMAHALLE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Yenimahalle’den Afrin Kahramanlarına Selam Olsun” temasıyla ‘AFRİN KAHRAMANLARI’ na hitaben mektup yazma etkinliği düzenlenmiştir.

“Yenimahalle’den Afrin Kahramanlarına Selam Olsun” temasıyla ‘AFRİN KAHRAMANLARI’ (“Zeytin Dalı” Operasyonunda görev alan Mehmetçiklerimize) na hitaben mektup yazma etkinliği düzenlenmiştir.  
“Yenimahalle’den Afrin Kahramanlarına Selam Olsun” temasıyla ‘AFRİN KAHRAMANLARI’ na hitaben mektup yazma etkinliği düzenlenmiştir.

Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce, çocuklarımızın ve gençlerimizin milli ve manevi değerlere sahip çıkarak bu değerleri canlı tutan bireyler olmasını sağlamak,birlik ve beraberliğimize katkıda bulunmak,öğrencilerimize tek bayrak, tek devlet, tek vatan inancı ve idealini aşılamak,okuyan, düşünen, araştıran ve tarihine sahip çıkan bir neslin düşünce dünyasına ve tarih bilincinin gelişmesine katkıda bulunmak,dilimizin etkili ve güzel kullanımını teşvik etmek,ecdadın mirasını tüketen değil; emanetine sahip çıkan bir neslin duygularını açığa çıkarmak ve vatanı için her şeyini feda edenlere vefa borcumuz olduğunu hatırdan çıkarmamak amacıyla “Yenimahalle’den Afrin Kahramanlarına Selam Olsun” temasıyla ‘AFRİN KAHRAMANLARI’ (“Zeytin Dalı” Operasyonunda görev alan Mehmetçiklerimize) na hitaben mektup yazma etkinliği düzenlenmiştir. 

       Yenimahalle ilçesi bünyesindeki tüm resmi ve özel ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde öğrenim görmekte olan öğrencilerimizin mehmetçiğimize moral vermek, her daim dualarımızla yanlarında olduğumuzu hissettirmek ve onlara olan sevgi, minnet ve şükranı dile getirmek için gönüllülük esasıyla kendi el yazıları ile yazdıkları mektuplarla katıldıkları bu etkinlikte iki bine yakın mektup Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ulaşmıştır.

       9 Mart 2018 Cuma günü Yenimahalle İlçe Jandarma Komutanlığı  işbirliği ile öğrencilerimizin ‘AFRİN KAHRAMANLARI’na hitaben yazdığı duygu yüklü  mektuplar Afrin’e gönderilmek üzere teslim edilmiştir.

      Ülkemiz ve insanlık için kahramanca savaşan ‘AFRİN KAHRAMANLARI’nın sınır ötesindeki mücadelelerinde muzaffer olmalarını diliyor, etkinliğimize katılan tüm öğrencilerimize ve destek veren öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

11-03-201811-03-2018

Yeniçağ Mahallesi Miralay Nazım Bey Sokak No 133/B - 0312 315 39 55,344 53 87, 344 33 69, 344 80 23, 315 06 83

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.