ANKARA YENİMAHALLE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yeniliklerin İlçesinden Gez Gör Öğren Projesi

Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Gez Gör Öğren Projesi kapsamında  “Ankara İli Öğretmenler İçin Müze İle Eğitim Rehberi “hazırlandı.
Yeniliklerin İlçesinden Gez Gör Öğren Projesi

Proje kapsamında Ankara iline ait müzeler, tabiat ve kültür varlıkları, bilim ve kültür merkezleri gezildi. Müze ile eğitimden beklenen verimin elde edilebilmesi için İlkokul Hayat Bilgisi, Sosyal Bilgiler, Fen Bilimleri, Fen ve Teknoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinin öğretim programları incelendi. Derslerin kazanımları okul dışı öğrenme ortamlarıyla ilişkilendirilerek eğitim rehberi oluşturuldu. 

1-Pdf Dosyası

2-E-Kitapçık

Gez Gör Öğren Projesi Ankara İli Öğretmenler İçin Müze ile Eğitim Rehberi’ nin tanıtım ve dağıtım programı Yenimahalle İlçe Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda yapıldı.

İlçemizdeki resmi ve özel ilkokul idarecilerinin katıldığı programda Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ahmet KAYHAN projenin önemi ve eğitime katkısı hakkında bilgi verdi.

Projenin sunumunu Kültür Sanat ve Spor Komisyonu üyemiz Nihal BIYIKLI yaptı.

Program idarecilerimize rehber kitabın dağıtımı ile sona erdi.

Gez Gör Öğren ProjesiGez Gör Öğren ProjesiGez Gör Öğren ProjesiGez Gör Öğren ProjesiGez Gör Öğren ProjesiGez Gör Öğren Projesi

Yeniçağ Mahallesi Miralay Nazım Bey Sokak No 133/B - 0312 315 39 55,344 53 87, 344 33 69, 344 80 23, 315 06 83

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.