ANKARA YENİMAHALLE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Adem Gül, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Dolayısıyla Bir Mesaj Yayınladı

Her fidanı sevgiyle büyüten fedakâr öğretmen arkadaşlarım, aydınlık yarınların güvencesi, bugünün ve geleceğimizin sahibi olan sevgili öğrencilerim,
Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Adem Gül, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Dolayısıyla Bir Mesaj Yayınladı

Bu millet dünya tarihine yöne vermiş üç kıta, yedi iklime hükmetmiştir. Kahraman ecdadın evlatları, kurtuluş savaşı döneminde zorluklar çektiği aşikardır. Bu zor günler, milletin bağımsızlığı uğruna göstereceği azim ve kararlılıkla aşılacaktı. Ezelden beri hür yaşayan bir millet elbette hürriyetsiz kalamazdı.

“Ya istiklâl! Ya ölüm!” düşünceyle kurulmuş olan Meclis, Türkiye’nin her rengini tam bir birlik ve beraberlik altında toplamıştır. Türkiye Cumhuriyeti bu tablonun eseridir.

Sevgili Çocuklar, ülkemin aydınlık yarınları sizlersiniz. Bugün ulusal egemenliğimizin bayramıdır. Sizin bayramınızdır. Bizim coğrafyamızda şekillenen bu bayram bugün bütün dünyanın bayramı olmuştur. Bu bayramın, bu istiklâlin, bu tarihi emanetin sahibi ve geleceği sizlersiniz.

Bu özel gün vesilesiyle, İstiklâl Savaşı’nın muzaffer kumandanı, devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal olmak üzere İstiklâl Savaşı’mızın kahramanlarını minnet ve şükranla anıyorum.

 

Başta güzel ülkemin çocukları olmak üzere, tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en kalbi duygularımla kutluyorum.

 

Yeniçağ Mahallesi Miralay Nazım Bey Sokak No 133/B - 0312 315 39 55,344 53 87, 344 33 69, 344 80 23, 315 06 83

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.